Tizenötgólos FTC-siker a Dunaújváros ellen

Könnyedén győzött hazai pályán a Ferencváros a Dunaújváros ellen a női kézilabda-bajnokság szombati játéknapján.

Erőltetett menetbe kezdett szombaton délután az FTC-Rail Cargo Hungaria, a zöld-fehér csapatra a Dunaújváros elleni bajnokival együtt huszonegy nap alatt hét tétmérkőzés vár, közte a Krim Ljubljana elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, mielőtt ráfordulnanak a Győr elleni rangadóra.

Tíz perc alatt csupán négy gólt lőtt a Fradi, így a vendégek tartották a lépést (4-3), ám ezt követően, miután a szurkolók is rázendítettek, felgyorsult és javult a hazaiak támadójátéka. 6-5-nél még csak egy volt közte a tizenötödik percben, a szünetre azonban már hat volt közte (16-10). Janurik Kinga az MKSZ statisztikája alapján ötven százalékos hatékonysággal védett.

A fordulás után az eleinte sokat hibázó Szöllősi-Zácsik Szandra megtalálta a távolságot a gólerős játékhoz. A szünetbeli hatgólos Fradi-előny lecsökkent, elsősorban nem azért, mert Wéninger Alexandra, a vendégek kapusa jól védett, hanem azért, mert a hazaiak védekezése jóval puhább lett.

A hajrában Elek Gábor már nyugodtan hátra dőlhetett, mert a csapata eldöntötte a két pont sorsát, és felszabadultan, látványosan kézilabdázott.

Az MTK az Érd, a Siófok pedig a Vác vendégeként győzött. A kék-fehéreknél, akik 35-33-ra diadalmaskodtak, Pál Tamara ellenállhatatlannak bizonyult, a fővárosiak góljai közül 14 az ő nevéhez fűződik.

A tabellán a hatodik pozíciót elfoglaló Balaton-partiak félidőben három találattal vezettek a negyedik helyezett Vác otthonában, a vége pedig 36-32-es siófoki siker lett.

Rangadót nyert Mosonmagyaróváron a Debrecen

A Debrecen újabb nagy lépést tett az éremszerzés felé a női kézilabda NB I-ben azzal, hogy pénteken győzött Mosonmagyaróváron.

A DVSC remekül kezdte a második félidőt az előző idényben harmadik helyezett óváriak ellen, egy négyes, majd egy hármas gólsorozatot követően a 43. percben már 21-15-re vezetett, és lendülete egészen a találkozó végéig kitartott, így a vártnál magabiztosabban nyert. A házigazdáknál Tóth Eszter, a vendégeknél pedig a szezon után visszavonuló Kovács Anna zárt hét góllal.

A Budaörs a bennmaradás felé tett újabb nagy lépést, mivel a 47 százalékos védési hatékonysággal (36/17) záró Varjas-Sipeki Flóra remek teljesítményére alapozva házigazdaként 28-20-ra nyert a kiesőhelyen álló Vasas ellen.

Női kézilabda NB I:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Dunaújvárosi Kohász KA 39-24 (16-10)
FTC:
Janurik, Suba (kapusok) 1, Ballai 2 (1), Bölk 6, Csiszár-szekeres, Edwige 1, Grbic 2, Kisfaludy 3, Klujber 5, Kovács 3, Malestein 5 (2), Márton 4, Stolle 1, Szucsánszki 1, Szöllősi-Zácsik 5, Tóth.
DKKA: Bartulovic, Wéninger (kapusok), Borgyos, Bulath 5, Farkas 7 (3), Fodor 1, Horváth 3, Kazai, Kiss 2, Krupják-Molnár, Kukucska, Matucza, Nick, Polics 3, Szalai 2, Weisheitel 1.

Érd – MTK Budapest 33-35 (16-17)
Érd:
Hadfi, Kántor (kapusok), Bódi 6, Csáki, Fekete 2, Horváth, Kiss, Kopecz 9 (5), Kóka, Mód 4, Paróczy 4, Pécsi, Szabó 4, Sztankovics 1, Takács, Vukajlovic 3. .
MTK: Győri, Hlogyik (kapusok) Bánfai, Dakos 1, Ferenczy, Juhász 3, Kekézovity 8, Koronczai 2, Marincsák 4, Mazák-németh, Pelczéder 1, Pál 14 (4), Román, Sallai 1, Szabó 1.

Váci NKSE – Siófok KC 32-36 (17-20)
Vác:
Bukovszky, Pásztor (kapusok), Aron 1, Ballai 1, Balogh, Diószegi 3, Ferenczy, Grosch, Helembai 4, Hámori 3, Kovalcsik, Kuczora 9 (4), Kácsor 7, Pálffy, Szondi 3, Világos 1.
Siófok: Herczeg, Vojnovic (kapusok), Böhme 2, Debreczeni-Klivinyi 5, Janjusevic 11, Jezic 6, Kiss, Lapos, Mavsar 4, Sirián, Such 1, Szarková 6, Wald 1.

Motherson Mosonmagyaróvári KC – DVSC Schaeffler 23-31 (12-12)
Mosonmagyaróvár:
Mistina, Szemerey (kapusok), Asanin 5, Hajtai 2, Kojic, Kovács, Lancz 1, Mihály, Milic 3, Pásztor 2, Tóth 2, Tóth 7, Török, Török 1.
DVSC: Csapó, Torda (kapusok), Arany 1, Bordás, Costa 2, Fachinello 1, Hornyák 2, Jezsikava 4 (1), Kovács 7 (1), Makó, Petrus 3, Planéta 3 (2), Poczetnyik, Szabó 2, Tóvizi 1, Vámos 5.

Moyra-Budaörs – Vasas SC 28-20 (13-9)
Budaörs:
Varjas-Sipeki Vártok (kapusok), Agbaba 4, Braun, Jovovity 6, Mlinkó, Nagy, Palotás 3, Pálos-Bognár 2(2), Schneider 6(2), Smid, Szabadfi, Szabó-Májer 2, Szalai-Szita, Tóth 2, Zsigmond 3.
Vasas: Gercsó, Kurucz, Zsigmond (kapusok), Agbaba 7, Blaubacher 5, Faragó 1, Gaschler, Imrei 3, Kajdon 2 (2), Kovács, Nagy, Oláh 1, Pénzes, Speth, Szatmári 1, Ács.

Kisvárda Master Good SE – Alba Fehérvár KC 30-26 (19-14)
Kisvárda:
Leskóczi, Mátéfi, Shulega (kapusok), Bouti 4, Dombi, Dombi 8, Juhász 1, Karnik 3, Makkai, Mérai, Mészáros-Mihálffy, Radojevic 4 (2), Siska 2, Stamenic 4, Udvardi 4 (1), Zavaczki.
Fehérvár: Pijevic, Tóth (kapusok), Bardi 1, Besszer 4, Boldizsár, Domokos 1, Gerháth 2, Ohyama 4, Szarka, Takó 4, Triscsuk 2 (1), Töpfner 5 (1), Utasi 2, Varga 1.

1.  Győri Audi ETO KC           17 17   –   –  553-353  34 pont
 2.  FTC-Rail Cargo Hungaria     16 15   –   1  498-358  30
 3.  DVSC Schaeffler             18 15   –   3  525-440  30
 4.  Váci NKSE                   17 11   –   6  529-488  22
 5.  Motherson Mosonmagyaróvár   18 10   1   7  567-532  21
 6.  Siófok KC                   18 10   –   8  556-549  20
 7.  Kisvárda Master Good SE     18  8   1   9  460-484  17
 8.  MTK Budapest                18  6   4   8  481-509  16