Tornagyőztes a Babos, Mladenovic páros

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó megnyerte a 936 ezer dollár összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyét, miután a vasárnapi fináléban szetthátrányból fordított.

Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő kettős, az angliai torna első kiemeltje az Elise Mertens, Demi Schuurs belga, holland duóval találkozott, és 33 percnyi játékot követően játszmahátrányba került. Babosék a második szettben kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és 31 perc alatt egyenlítettek.

A 17 percig tartó döntő rövidítésben 5-5 után már végig Baboséknál volt az előny, akik harmadik mérkőzéslabdájukkal lezárták a finálét.

A magyar játékos honlapjának a mérkőzés után elmondta: nehéz meccsen vannak túl.

„Végig kiélezett volt. Talán nem játszottuk a legjobb teniszünket, de mi voltunk a jobbak a legfontosabb pillanatokban” –  nyilatkozta Babos Tímea. Hozzátette: a siker „nagyon fontos lépés” volt a wimbledoni Grand Slam-viadal előtt, és nagyon várja már a következő heteket.

A magyar játékos pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta párosban, Mladenovic társaként az ötödiket.

Babos a jövő héten az eastbourne-i füves pályás tenisztorna 917 ezer dollár összdíjazású női versenyén szerepel, amelynek főtábláján egyesben és párosban is hétfőn kezdi meg szereplését. Egyéniben a lengyel Agnieszka Radwanska lesz az ellenfele, míg párosban – oldalán ezúttal a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával – egy ukrán, orosz duóval találkozik.

Nature Valley Classic, Birmingham

Páros, döntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) 4:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés