Torres kiejtette a Real Madridot

fernando torres_440A spanyol Király Kupában már a legjobb 16 között összekerült a két madridi sztárcsapat. A bajnoki címvédő Atletico az első mérkőzésen két góllal nyert, majd a Bernabeu-stadionban a „Matracosokohoz” visszatért Fernando Torres vágott két gólt.

A mérkőzés előtt Cristiano Ronaldo megmutatta a Bernabeu közönségének az ismét megszerzett Aranylabdát.

Az idegenbeli 0-2-es vereség a Real Madrid számára nem tűnt ledolgozhatatlannak, ám a csütörtök esti mérkőzésen rögtön az első percben vezetést szerzett az Atletico Madrid. A bal szélen felfutó Griezmann keresztlabdáját a 116-oson belül egyedül felejtett Fernando Torres bal belsővel helyezte a jobb felső sarokba (0-1). Összesítésben 0-3, így tulajdonképpen már ez a találat továbbjutást ért, hiszen a Real Madridnak négy gólra lett volna szüksége a továbbjutáshoz.

Ebből egy meg is született a 20. percben: Toni Kroos jobb szélről elvégzett szabadrúgása után a kapu elé berobbanó Sergio Ramos fejelt Jan Oblak kapujába (1-1). Az egyenlítés után továbbra is a Real Madrid játszott fölényben, Cristiano Ronaldo nagy erejű lövését hárította az Atletico szlovén kapusa, majd CR7 a kapu mellé fejelt.

Rögtön a második játékrész egy újabb Torres góllal kezdődött. A 46. percben Sergio Ramos óriásit hibázott, egyszerűen odarúgta a labdát Griezmannak, aki azonnal kapura tört, lepasszolt Torresnek, aki nem kegelmezett (1-2).

A Kölyök (El Nino) utoljára 2007. május  27-én szerzett gólt Atletico Madrid mezben, akkor bajnoki mérkőzésen a Gimnastica de Tarragona ellen szerzett két találatot.

Az 54. percben Gareth Bale beívelése után Cristiano Ronaldo fejelt az Atletico kapujába (2-2).

Carlo Ancelotti a második játékrész derekán becserélte Varane-t és Jesét, ám az eredmény már nem változott. A bajnoki címvédő Atletico Madrid az elveszített BL-döntő óta két döntetlen mellett háromszor győzte le a Real Madridot, két mérkőzésen gólt sem kapott Diego Siemone csapata.

A csütörtöki másik mérkőzésen 4-0-ra nyert Elchében az FC Barcelona, így a negyeddöntőben Atletico Madrid-FC Barcelona összecsapás lesz. A két gárda a Spanyol Kupában utoljára öt éve játszott egymás ellen, akkor két győzelemmel léptek tovább a katalánok.

Copa del Rey, nyolcaddöntő, visszavágó:

Real Madrid-Atletico Madrid 2-2 ()
Gól: Sergio Ramos (20), Cristiano Ronaldo (54.), ill. Fernando Torres (1., 46.)

Továbbjutott 4-2-es összesítéssel az Atletico Madrid.

Elche-FC Barcelona 0-4 (0-3)
Gól: Mathieu (20.), Sergi Roberto (40.), Pedro (43., 11-es), Adriano Correia (90.)

Továbbjutott 9-0-ás összesítéssel a Barcelona.