Történelmi dunaújvárosi siker

Történelmi sikert aratott a Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics női vízilabdacsapata, amely szombaton megnyerte az Európai Szuperkupát. Mihók Attila LEN Kupa-győztes együttese ötméteresek után diadalmaskodott az Euroliga-címvédő orosz Kirisi vendégeként.

Fotó:Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

A magyar együttes Garda Krisztina emberelőnyös góljával szerzett vezetést, majd több hátrányt is kivédekezett. Az oroszok a második negyedben vették át először a vezetést és a nagyszünetre két gólra növelték előnyüket, azonban lélektanilag fontos volt, hogy a magyarok közvetlenül a félidő előtt kivédekeztek egy kettős emberelőnyt.

Ezzel együtt a zárófelvonásban kétszer is három gól volt a különbség, de a dunaújvárosiak még innen is felkapaszkodtak döntetlenre – Vályi Vanda 59 másodperccel a vége előtt egyenlített -, hogy aztán megnyerjék az ötméteres párbajt.

„Óriási siker ez ennek a kis egyesületnek” – idézte Mihók Attila vezetőedzőt az mvlsz.hu. „Nagyon nehéz mérkőzés volt, a Kirisi remekül védekezett, nehéz volt rajtuk fogást találni, egészen a negyedik negyedig nem is sikerült. Ekkor ők elhibázták a lehetőségeiket, mi azonban rengeteget úszva dolgoztunk meg a helyzetekért, s ezeket sikerült is gólra váltanunk, így visszajöttünk a meccsbe, és meg is tudtuk nyerni.”

Fotó: DUE-Maarsk/Holló Tibor

Kis-Primász Ágnes szakosztályvezető maga is megélt nagy sikereket klub- és válogatott szinten, most pedig egy újabb fantasztikus eredményt ünnepelhet.
„Tudtuk, ki az esélyesebb, ráadásul hazai pályán szerepelt a Kirishi, ennek ellenére a legmerészebb álmainkat valósították meg a lányok. Bebizonyították, hogy ők Európa legjobb klubcsapata. Eltelt egy nap, de azóta is folyamatosan meghatódok, amikor szembejön velem a hír, vagy kapjuk a gratulációkat. A kontinentális szövetség a meccs előtti felvezetőben közzétette, nem mi vagyunk az esélyesek, de utána nagyon jó volt olvasni azt, hogy úgy írtak rólunk, mint még soha. Csodát tettünk, és véglegesen letettük a névjegyünket a kontinensen. Sok összetevő kell, hogy ezt elérjük, de azért, hogy érzékeltessem: egy ifjúsági bajnokit is el kellett halasztani, mert a csapatból többeknek Kirishiben volt jelenése, ahol nem hatott nyomasztóan rájuk életük mérkőzése. Nem véletlenül játszottam húsz évet ebben az egyesületben, s vagyok itt utána is. Ezek a sikerek mindannyiunké, házon belül és kívül, nagyon sok embert illeti meg ez. Fontos, hogy mi nem az a klub vagyunk, amely összevásárol játékosokat egy-egy szezonra, hanem alulról építkezve, tudatosan dolgozunk. Az edzői stábban is mindig benne van a megújulás, az előrelépés lehetőségének a keresése, annak az igénye, hogy próbáljunk lépést tartani az amerikai vízilabda-társadalommal. Ezt a címet nagyon meg kell becsülni, roppant büszkének lenni és ebből építkezni. Innentől kezdve ki kell bizony mondani, számunkra nincsen lehetetlen feladat és nincsen legyőzhetetlen ellenfél” – fogalmazott nagyon büszkén a szakosztályvezető.

Női Európai Szuperkupa:

Kirisi (orosz) – Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-15 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4, 2-4) – ötméteresekkel.
A magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 3, Garda, Menczinger, Vályi 2-2, Ziegler, Mahieu 1-1.

Forrás: DUOL/MTI