A MOL-Pick Szeged történelmi sikert aratott Szkopjéban

Történelme során először győzött a Vardar Szkopje otthonában a MOL-PICK Szeged, miután a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének újabb pótolt mérkőzésen az utolsó perceket jobban bírta idegekkel, és 13–15-ös első félidő után 28–26-ra nyert.

Dean Bombac, Gleb Kalarash és Christian Dissinger

A Porto elleni hazai találkozóhoz képest egy helyen változott a MOL-PICK Szeged kerete. Dmitrij Zsitnyikov nem került be az utazó keretbe, így összesen tizenöt játékossal kelt útra szombat reggel Szkopjéba a Szeged, ahol szakadó hóesés fogadta őket a csütörtöki 100. BL-siker után. Luka Stepancsics sem tartott Észak-Macedóniába, ismét a maródiak listáját erősíti a PSG ellen összeszedett Achilles-sérülése miatt.

Bő két és fél percet követően Bogdan Radivojevics lőtte meg a mérkőzés első gólját, majd Dean Bombac ő sáncolása után a szerb jobbszélső rohant a labdával, belőtte, így nyolc perc játékot követően először vezetett kettővel, 4–2-re a Szeged. Kaspárek, Bombac és Radivojevics szállították a szegedi gólokat (12. perc: 4–7).

Negyedórán át folyamatosan vezetett a vendégcsapat, ekkor 7–7-nél érte utol a Vardar, amelyben az orosz világklasszis balszélső, Timur Gyibirov pazar napot fogott ki. Szélről, lerohanásból, és a falba befutva is gólt tudott lőni, így a 20. percbe lépve már 11–10-es hazai vezetésnél kért időt Juan Carlos Pastor.

Borut Mackovsek, Patrik Walczak és Bánhidi Bence

A szegedi fal remek védekezése a kezdetekhez képest folyamatosan hagyott alább, miközben támadásban is hibákat vétettek Bánhidiek, így a 29. percben már 15–12-re vezetett a Vardar. Mikler a már hat találatnál járó Gyibirov lerohanását kirúgta, majd Bodó bombagóljával 15–13-ra zárkózott a szünetre a MOL-PICK Szeged.

A második játékrész elején Jotic tartotta előnyben sorozatos góljaival a Vardart, majd 20–17-nél a frissen beálló Alilovic fogott ziccert. Ez volt a kulcspillanat, mivel innen Bodó, Bánhidi és Källman góljaival egyenlített a PICK, majd 22–21-nél 10–9 után visszavette a vezetést. Kiharcolták a szegediek a végül kétgólos sikert, köszönhetően Alilovic fontos védéseinek, valamint Canellas jó irányítójátékának.

Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport:

HC Vardar 1961 – MOL-PICK Szeged 26–28 (15–13)
Szkopje: Ristkovski 1, Cantegrel (kapusok), Sevaljevic, Walczak 4, Stoilov 2, Georgievski, Karapalevski, Dissinger 2, Jotic 6, Kalaras 2, Gadza, Cupic 3(1), Taleski, Dibirov 6, Vujin, Vekic.
Szeged: Mikler, Alilovic (kapusok), Källman 1, Bofó 3, Canellas 2, Henigman, Radivojevic 6(3), Gaber 1, Sostaric 1, Bánhidi 6, Kasparek 5, Stranovsky, Bombac 3, Rosta, Mackovsek.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/3, ill. 3/3.

A csoport állása: 1. Kielce 15 p (+28, 10 mérk.), 2. Flensburg 15 p (+11, 9 mérk.), 3. Breszt 11 p (-4, 11 mérk.), 4. PSG 8 p (+9, 7 mérk.), 5. Porto 8 p (-8, 11 mérk.), 6. Szeged 8 p (+2, 9 mérk.), 7. Elverum 4 p (-25, 8 mérk.), 8. Vardar 3 p (-13, 7 mérk.).

A MOL-Pick Szeged csütörtökön 18.45-től pedig az újszegedi sportcsarnokban ismét megmérkőzik az északmacedón Vardarral.

Forrás: Délmagyar/MKSZ