Tóth Krisztián aranyéremmel tért vissza

Remekül szerepeltek a magyar judósok a hétvégi belgrádi Európa-kupa viadalon: Tóth Krisztián és Knetig Emőke aranyérme mellé további egy ezüstöt és négy bronzérmet, négy ötödik és három hetedik helyezést is szereztek a mieink.

Tóth Krisztián balról a második

Válogatottunk legnevesebb indulója, a világbajnoki ezüstérmes Tóth Krisztián az áprilisi izraeli Európa-bajnokságon sérülése miatt nem tudott tudásához mérten teljesíteni, ezt követően pedig nem maradt más feladata, mint felépülni és visszanyerni legjobb formáját az olimpiai kvalifikációs sorozat versenyeire. Nos, a visszatérés jól sikerült: a Pénzügyőr SE sportolója Belgrádban a 100 kilogrammosok között lengyel, szerb, román és ukrán ellenfelét egyaránt legyőzve megszerezte az aranyérmet.

Az 52 kilogrammosok között a bajai Knetig Emőkének három győzelemre volt szüksége az első hely megszerzéséhez, a Mogyi-Bajai Judo Club versenyzője nem bízta a véletlenre: két olasz és egy román judós ellen egyaránt ipponnal nyert, s megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Knetig Emőke (balról a második) ipponokkal lett első

A 66 kilogrammosok versenyében a kaposvári Boros Bence egy hónappal a Szarajevóban megszerzett ezüstérme után ismét a dobogó második fokára állhatott a felnőttek között.

Bronzérmet szerzett a 60 kilogrammosok küzdelmeiben Szabó Csaba (Kecskeméti JC), a 81 kilogrammban Gőz Roland (KSI SE), a 90 kilogrammban Veres Márton (KSI SE) és a női 70 kilogrammban Lőrinc Renáta (UTE).

Harmincnégy ország 261 judósa lépett tatamira a belgrádi versenyen, amelyen a házigazda Szerbia (4 arany, 2 ezüst, 8 bronz) mögött Magyarország válogatott judósai végeztek az éremtáblázat második helyén (2, 1, 4), megelőzve a két aranyérmet begyűjtő Lengyelországot.

Forrás: judoinfo.hu