Tóth Zita a 44. helyről várja a műlesiklás második futamát

Tóth Zita jó teljesítménnyel a 44. helyen zárta a női műlesiklók első futamát és készülhet a másodikra a pekingi téli olimpián, ellentétben a szám egyik legnagyobb favoritjával, az amerikai Mikaela Shiffrinnel, aki óriási meglepetésre kiesett.

Tóth Zita versenyez a női alpesi síelők szlalom versenyszámában a 2022-es pekingi téli olimpián a jencsingi zónában lévő Nemzeti Alpesisí Központban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A 19 éves magyar versenyző a hétfői óriás-műlesiklásban nem tudta befejezni az első csúszását – Shiffrin akkor is búcsúzott -, ezúttal viszont kiválóan koncentrált, s ugyan kisebb hibákat vétett a lejtőn, de összességében magabiztosan ment végig a pályán, melyen 5.80 másodperccel volt lassabb az élen záró német Lena Dürrnél.

„Nagyon boldog vagyok, szerintem tudok még jobbat is menni. A pálya eleje eléggé jeges, ott jobban kellett figyelni, ezért voltam óvatosabb. Nagyszerű érzés, hogy még egyszer mehetek, és megmutathatom magam”

– mondta az MTI-nek Tóth Zita.

Az első futam komoly meglepetéseket hozott, a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, a kétszeres olimpiai bajnok Shiffrin ugyanis a pálya elején rontott és kiesett, míg a szakági világkupában már győztes szlovák Petra Vlhova sok hibával sízve csak a nyolcadik időt produkálta, s a második szakaszt 72 századmásodperces hátránnyal kezdi majd Dürrel szemben.

A második futam óriási izgalmakat ígér, ugyanis a német sportoló csupán 3 századdal előzi meg a svájci Michelle Gisint, és 12-vel az óriás-műlesiklás bajnokát, a svéd Sara Hectort.

A viadalon 88-an álltak rajthoz, s közülük 30-an estek ki az első futamban. Az izraeli színekben versenyző Szőllős Noa Tóth mögött a 45. időt produkálta.

Tóth Zita a női alpesi síelők szlalom versenyszáma után a 2022-es pekingi téli olimpián a jencsingi zónában lévő Nemzeti Alpesisí Központban. Fotó: MTI/Kovács Tamás