Tovább él az OSC-Újbuda reménye

Zalánki Gergő: Fotó: facebook.com/oscwaterpolo/

Az OSC 6-6-os döntetlent ért el a Brescia vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulójában. A Szolnok a papírformának megfelelően rendkívül simán, 12-5-re győzött a francia Nice otthonában. A B csoportban a ZF-Eger egy nagyon fontos mérkőzést nyert meg Hannoverben.

Bresciában rendkívül sok hiba és kihagyott lövés jellemezte az első két negyedet, a magyar csapat Nagy Ádám két góljával fordulhatott a nagyszünetben.

A harmadik negyed elején Zalánki Gergő révén növelte előnyét az újbudai együttes, bő négy perccel a negyed vége előtt pedig emberelőnybe került az OSC – Vincze Balázs időkérését követően -, Bátori Bence pedig egy rövid, mindössze egypasszos figura végén a bal felső sarokba lőtt (1-4). A háromgólos előny végül kettőre olvadt a záró negyed előtt, ez nagyrészt Bisztritsányi Dávid parádés védéseinek volt köszönhető.

A negyedik negyedben az olaszok két magyar hibát kihasználva gyorsan egyenlítettek, de az OSC Zalánki szabaddobásával elmozdult a holtpontról, a túloldalon azonban gyorsan jött az újabb egyenlítés (5-5). Fél perccel a vége előtt emberelőnybe került az olasz csapat, amit ki is használt, amivel úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Jött azonban Zalánki, aki négy másodperccel a vége előtt egy fantasztikus lövéssel döntetlenre mentette a találkozót.

Érdekesség, hogy a mostani szezonban kétszer, az előzőben egyszer találkozott egymással az OSC és a Brescia, s a felek immáron negyedszer is döntetlenre végeztek.

A magyar csapat életben tartotta továbbjutási reményeit, három fordulóval a vége előtt ugyanis három pont a hátránya a még hatos döntőt érő harmadik helyen álló olasz csapattal szemben.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló:

A csoport:

Brescia – A-Híd OSC-Újbuda 6-6 (1-2, 0-0, 1-2, 4-2)
Gól: Muslim 2, C. Presciutti, Paszkovics, Rizzo, N. Presciutti, ill. Zalánki 3, Nagy Á. 2, Bátori 1.

Papírforma szolnoki győzelem

A pont nélkül álló francia együttes csak a nyitónegyedben tudta tartani a lépést a magyar bajnokkal, amely a folytatásban könnyedén növelte előnyét és nyerte meg a mérkőzést. A találkozó legeredményesebb játékosa a négygólos Andrija Prlainovic lett.

Cseh Sándor: „A hétvégi 14–2-es bajnoki győzelem után várható volt, hogy picit álmoskásan kezdünk. Legutóbb Berlinben néhány perc után átálltunk a kemény, szoros emberfogásra, itt azonban nagyon meleg volt a víz, ezért úgy gondoltam, hogy iramban, sebességben nem biztos, hogy ez a nyerő húzás, ezért inkább teljes zónára változzunk. Ezzel megbénítottuk a támadásaikat, mi pedig szépen lassan elkezdtük termelni a gólokat. 0–3-tól 11–3-ig sem játszottunk túl gyorsan, de pontosak voltunk. Ezen a mérkőzésen fogtuk először kézbe az újfajta labdákat, éreztem is a játékosokon, hogy a lövéseknél és a passzoknál sincs meg a labdabiztonság, e inkább a Nizza ellen jöjjön ez ki, mint máskor.”

Mivel a Szolnok – rendezőként – alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül ebből a hatosból két csapat válik a Final Six tagjává.

Nice – Szolnoki Dózsa-Kögép 5-12 (3-3, 0-3, 0-3, 2-3)
Gól: Monneret 2, Hansen 2, Izdinsky, ill. Prlainovic 4, Younger 3, Fülöp 2, Jansik, Vámos, Gocic 1-1

Olympiakosz – Spandau 10-8 (4-2, 3-1, 2-2, 1-3)

Az A csoport állása: 1. Szolnoki Dózsa-Kögép és Olympiakosz 19-19 pont, 3. Brescia 11, 4. A-Híd OSC-Újbuda 8, 5. Spandau 3, 6. Nice 0

Fontos meccset nyert Hannoverben az Eger

A vezetést a német együttes szerezte meg, válaszul azonban egymás után négy egri gól következett. Aztán viszont – már a második negyedben – 2-5-ről fokozatosan felzárkózott a magyarhoz hasonlatosan délszláv pólósokat is foglalkoztató hazai gárda, amely előbb egyenlített, majd 6-5-re fordított. A hevesi alakulat azonban gyorsan és jól reagált: még a nagyszünet előtt visszavette a vezetést (6-7).

A harmadik negyedben többször is döntetlenre álltak a felek, a záró játékrész viszont egri előnyel (9-10) indult. Ebben a nyolc percben a triplázó olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert bombájával kétgólosra nőtt a különbség, de a hazaiak újfent egalizáltak (11-11). Milos Cuk harmadik találata azonban már döntőnek bizonyult, mert újabb egyenlítésre nem futotta a Hannover erejéből, az Eger 12-11-re nyert.

A május 25. és 27. között a Duna Arénában esedékes Final Sixbe, vagyis a hatcsapatos döntőbe a B csoport három legjobb csapata jut be, az Eger pillanatnyilag a harmadik helyet foglalja el.

B csoport:

Waspo Hannover – ZF-Eger 11-12 (2-4, 4-3, 3-3, 2-2)
Gól: Radovics 4, Szekulics 2, Corusics, Bukowski, Ban, Darko Brguljan, Tkac,, ill. Hosnyánszky, Cuk 3-3, Hárai 2, Vapenski, Kovács, Bedő, Erdélyi  1-1

Jug Dubrovnik – Partizan Beograd 21-9 (6-3, 6-2, 4-1, 5-3)
CNA Barceloneta – Pro Recco 6-11 (1-5, 2-2 0-3, 3-1)

A B csoport állása: 1. (már továbbjutott) Pro Recco 21 pont, 2. Jug Dubrovnik 14, 3. ZF-Eger 12, 4. CNA Barceloneta 8, 5. Hannover 3, 6. Partizan Beograd 1

Forrás: MTI/waterpolo.hu