Továbbjutott a Szekszárd

A Szekszárd a negyedik győzelmét gyűjtötte be a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel bebiztosította továbbjutását.

A labdával Miklós Melinda. Fotó: Mártonfai Dénes

Szekszárdon alaposan beragadtak az elején Djokics Zseljko tanítványai, a németek jól védekeztek, a szekszárdiak pedig sehogy sem találtak dobóhelyzetet, így egy kicsit kiestek a ritmusból. A herneriek igyekeztek megragadni az esélyt, s szép lassan elléptek. A KSC erejéből négy perc alatt mindössze két pontra futotta – szerencsére Djokics Zseljko gyorsan felküldte a kulcsembereket. Studer Ágnessel és Ivana Dojkiccsal fel is gyorsult a szekszárdiak játéka – a negyed után már ők álltak jobban. A második felvonásban pedig meg is törték a németeket, a 22–7-re megnyert negyed után már senki sem aggódott, senki sem kételkedett a győzelemben.

A nagyszünetben sokkal vidámabban társalogtak a drukkerek, akik már a hétvégi, NKE Csata elleni idegenbeli rangadó esélyeit latolgatták. Attól senki sem tartott, hogy a Herner feltámad a szünet után, mert bár vannak jó játékosai, azért a szekszárdiak láthatóan sokkal képzettebbek, gyorsabbak, egy erősebb bajnokságban edződnek.

A 6–0-s rohammal, amivel a kék-fehérek nyitottak, végképp elvették a vendégek lelkesedését, akik egy rövid időre ugyan megrázták magukat, de a záró felvonás előtti 27 pontos (!) szekszárdi vezetés több volt, mint biztató. Aztán jött egy 8–0-s roham a KSC-től, így az is belefért, hogy a herneriek megnyerjék ez a felvonást. Djokics Zseljko addig tartotta fenn a pályán a fiatal Miklós Melindát, amíg a tehetség meg nem dobta első pontjait – a közönség nagy-nagy ovációja közepette.

„Ismét remek hangulat volt a csarnokban, ami talán annak is betudható, hogy egyre javul a csapat teljesítménye. Jól kezdtek a vendégek, szinte minden kísérletükből eredményesek voltak az elején, de nálunk mindig akadt olyan játékos, aki pluszt tudott hozzátenni” – értékelt a meccs után Djokics Zseljko, a szekszárdiak szakvezetője.

Ugyancsak nyert saját közönsége előtt a DVTK, ezzel ellenfele, a spanyol La Seu elé került, amely azonban a papírforma alapján az utolsó fordulóban visszaelőzheti.

A Győr viszont – ugyancsak otthon – kikapott a spanyol Gernika Bizkaiától, így már a harmadik vereségét könyvelte el.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább. A 24 csapatból a rangsorolás után a legjobb nyolc egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.

Női kosárlabda Európa Kupa, 5. forduló

I csoport:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Herner TC 85-61 (19-16, 22-7, 31-22, 13-16)
Szekszárd: Studer Zs., MARSHALL 16, Miklós M. 2, McCALL 13, Ruzicková 11/3. Csere: Bálint R. 8/6, Kiss V. 5/3, DOJKIC 20/6, STUDER Á. 8/3, Theodoreán, Krnjics 2.
Herner: Leonard 11, FRERICKS 15/3, Westerik 7, Abaiburova 2, Brajkovics 11. Csere: Claesson, Rupnik 7/6, Fikiel, Schmidt 2, Sannes 6/6.

A csoport állása: 1. Szekszárd 9 pont, 2. Basket Hema (belga) 7/4 mérkőzés, 3. Herner 6, 4. Keltern (német) 5/4

F csoport:

Uni Győr MÉLY-ÚT – Gernika Bizkaia (spanyol) 60-74 (21-25, 18-25, 10-8, 11-16)

A csoport állása: 1. Salamanca (spanyol) 8 pont/4 mérkőzés, 2. Bizkaia 8, 3. Győr 7, 4. Olivais (portugál) 4/4