Továbbjutott az FTC, magabiztos győzelemmel zárta a csoportkört a Debreceni VSC

A Ferencváros továbbjutott a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, amelynek vasárnapi záró játéknapján a Debrecen magabiztosan, 36-27-re nyert a svéd IK Sävehof vendégeként.

Töpfner
Töpfner Alexandra. Fotó: Karin Celander

A szeptemberi nyitókörben Szilágyi Zoltán hajdúsági együttese hazai pályán 32-29-re kerekedett a Sävehof fölé, a csoportkör zárónapján pedig már biztos továbbjutóként látogatott az eddig pont nélkül sereghajtó svéd riválishoz.

Kiegyenlítetten kezdődött a lényegében tét nélküli összecsapás – a DVSC sikerével zárhatott nyolcasa ötödik helyén, megelőzve a három magyar kézilabdázót soraiban tudó Bietigheimet -, a 18. percben alakult ki először kétgólos különbség. 9-9 után viszont ötgólos sorozattal lépett el a magyar klub, előnyéből a szünetre négy találatot meg is tudott őrizni.

A pihenő után meg tudta toldani előnyét a magabiztosan kézilabdázó Debrecen, sikeréhez nem férhetett kétség. A találkozó legeredményesebbjeként hazai részről Thea Stankiewicz volt nyolc góllal, Töpfner Alexandra nyolc találattal járult hozzá a debreceni sikerhez.

Szilágyi Zoltán, a DVSC vezetőedzője

„Elégedett vagyok az eredménnyel, összességében véve magabiztosan nyertünk. Egyébként nem kezdtünk jól, nem igazán állt össze a védekezés az elején, de a félidő közepére rendeztük a sorokat, tudtunk gyors gólokat lőni és azt hiszem, ez volt a győzelem kulcsa. A második játékrészben már örömjáték volt, a lányok élvezték a mérkőzést. 15 pontot szereztünk a csoportban, ami, azt gondolom, óriási eredmény.”

A BL-be 13 év után visszatért hajdúságiak hét győzelemmel, egy döntetlennel, valamint hat vereséggel zárták a csoportkört, és a nyolc közé jutásért a címvédő, norvég Vipers Kristiansanddal találkoznak, a Ferencvárosra a francia Brest Bretagne vár.

Az elmúlt kiírásban döntős FTC-Rail Cargo Hungaria sorsáról a Rapid Bucuresti-Esbjerg találkozó döntött, a magyar klub továbbjutásához az kellett, hogy a Korsós Dorinát soraiban tudó román gárda ne nyerjen. A mérkőzés a legutóbbi két idényben negyedikként záró Esbjerg 33-24-es sikerét hozta. Így három magyar klub lesz ott a BL legjobb 12 csapata között: a Győr csoportgyőztesként közvetlenül a negyeddöntőbe jutott, a DVSC és az FTC pedig a rájátszásban érdekelt.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

14. (utolsó) forduló

A csoport:

IK Sävehof (svéd) – DVSC Schaeffler 27-36 (14-18)
Sävehof:
Bergfeldt, Bundsen, Linder (kapusok), Andersson, Blomst 2, Ernelind, Granat, Jensen 3, Källström, Koppang 4 (1), Kylberg 4, Landberg, Rehnberg, Sembe 2, Stankiewicz 12, Wiksfors.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 4, Füzi-Tóvizi 4, Grosch 3, Johansson, Jovovics 3 (1), Haggerty 1, Hornyák 1, Kácsor 2, Petrus 1, Planéta 1, Szabó Nina 4, Töpfner 8 (5), Vámos M. 2, Vámos P. 2.

SG BBM Bietigheim (német) – WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 34-16 (19-7)
Győri Audi ETO KC – Brest Bretagne Handball 32-32 (18-18)
Odense Handbold (dán) – CSM Bucuresti (román) 29-25 (16-11)

A csoport végeredménye:
1. GYŐRI AUDI ETO KC 23 pont, 2. Odense HB (dán) 21, 3. Brest Bretagne (francia) 17, 4. CSM Bucuresti (román) 17, 5. DVSC SCHAEFFLER 15, 6. SG BBM Bietigheim (német) 14, 7. Buducnost Podgorica (montenegrói) 5, 8. Sävehof 0
    Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.
    A csoportok első két helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe került, a 3-6. pozíciót megszerzők keresztbe játszanak a nyolc közé jutásért.

B csoport:

Metz Handball (francia) – FTC-Rail Cargo Hungaria 25-24 (14-9)
Krim Mercator Ljubljana (szlovén) – MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 32-19 (18-10)
Vipers Kristiansand (norvég) – Ikast Handbold (dán) 31-32 (16-14)
CS Rapid Bucuresti (román) – Team Esbjerg (dán) 24-33 (10-14)

1. Metz HB (francia) 22 pont, 2. Team Esbjerg (dán) 22, 3. Ikast HB (dán) 21, 4. Vipers Kristiansand (norvég) 15, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 13, 6. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 10, 7. Rapid Bucuresti (román) 9, 8. MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 0

A nyolcaddöntők párosítása (az elöl álló csapatok az 1. mérkőzések pályaválasztói)

FTC-Rail Cargo Hungaria-Brest Bretagne (francia) – Team Esbjerggel (dán)