Továbbra is nyeretlen a Szekszárd

Kilencedik mérkőzésén sem tudott győzni a Szekszárd a női kosárlabda Euroligában: az Atomerőmű csapata szerdán a francia BLMA vendégeként maradt alul.

Sydney Tamara-Nicole Wallace 23 pontig jutott. Fotó: FIBA

Az első nyolc mérkőzésüket elvesztő szekszárdiak nem igazán bízhattak abban, hogy a 4/4-es mutatóval rendelkező franciákkal szemben szakad meg a rossz sorozatuk, már csak azért sem, mert október 13-án saját csarnokukban is kikaptak BLMA-tól, mégpedig 72-65-re.

A szerdai mérkőzésen a hazai csapat mindegyik negyedben jobb volt, így végül 25 ponttal győzött.

A sereghajtó szekszárdi együttes legközelebb jövő kedden a cseh USK Prahát fogadja.

A kontinentális elitsorozat főtábláján két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy-négy együttes a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.

A B csoportban a Sopron Basket 5/3-as mérleggel jelenleg a második.

Női kosárlabda Euroliga

A csoport, 9. forduló:

BLMA (francia)-Atomerőmű KSC Szekszárd 82-57 (19-15, 25-13, 13-7, 25-22)
Lattes Montpellier
: Epoupa 4, Naigre 4, Peters 17, Plouffe 7, Wallace 23/9. Csere: Diémé 4, Kiavi, Filip 9, Riviere, Toure 14, Zemoura.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 9/3, Gereben 13, Mányoky 5, Friskovec 5/3, Goree 7. Csere: Miklós 2, Bálint 7/3, Krnjic 7, Holcz 2.

Európa Kupa: kikapott a DVTK és a PEAC is

Az NKA Universitas PEAC három ponttal alulmaradt vendégével, a Nesibe Aydinnal szemben a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc szerdai első mérkőzésén.

A pécsi csapat korábban a csoportkörben is összeakadt a török együttessel, és hazai pályán 78-66-ra nyert, majd Ankarában 96-62-re kikapott.

Ezúttal magyar szempontból rosszul kezdődött a mérkőzés, az első negyedben a vendégek majdnem kétszer annyi pontot dobtak, mint a hazaiak. A folytatásban aztán sikerült felzárkózni, sőt fordítani is, végül mégis a törökök örülhettek a sikerüknek.

A DVTK szoros mérkőzésen négy ponttal kikapott a Brnótól. A mezőny legjobbja Petra Zaplatova volt, aki 30 ponttal vette ki a részét a vendég cseh csapat győzelméből.