Továbbra is százszázalékos a Győri Audi ETO KC

Továbbra is százszázalékos a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel házigazdaként 37-20-ra legyőzte a török Kastamonu Belediyesi GSK csapatát a hetedik forduló szombati játéknapján.

Crina Elena Pintea. Fotó: Szalmás Péter / EHF

Az ötszörös BL-győztes hazaiak keretéből Faluvégi Dorottya és a dél-koreai Ju Un Hi hiányzott.

A győriek az első perctől kezdve élvezték a játékot, néha talán túlságosan is, mert támadásban meglepően sokat hibáztak eleinte. Ennek ellenére 8-3-ra elhúztak, és bár a törökök egy hármas gólsorozattal felzárkóztak, ezt követően az egyre jobban védekező ETO 9-1-es szériát produkált, és lehengerlő játékkal tízgólos különbséget alakított ki.

A második félidő elején csökkent a Kastamonu hátránya (21-14), ám a házigazdák egy 4-1-es sorozattal gyorsan visszaállították a tízgólos előnyt. A törökök a montenegrói Jovanka Radicevic góljaival ezt követően is igyekeztek tartani magukat, hogy ne szenvedjenek olyan súlyos vereséget, mint a Győr előző ellenfele, a svéd IK Sävehof (41-19). Végül a meccs sorozatban hat győri találattal és 17 gólos sikerrel ért véget.

Ambros Martín győri vezetőedző több taktikai felállást is kipróbálhatott, csapata így is a várakozásoknak megfelelő magabiztossággal nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt 11 góllal, a hazaiaknál Estelle Nze Minko hatszor, Stine Oftedal és Crina Pintea öt-öt alkalommal talált be.

Estelle Nze Minko. Fotó: Szalmás Péter / EHF

Az ETO rekordot jelentő, immár 64 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 56 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Ambros Martín, a Győr vezetőedzője

„Valóban nem könnyű itt játszani, gratulálok az ellenfélnek, hiszen egy percig sem adták fel. Nehéz szezonunk van hiszen sok mérkőzést játszik a csapat szerda-szombat ritmusban. Koncentráltan játszottunk végig, sikerült megvalósítani céljainkat a mérkőzésen. Igazi nagybetűs CSAPATMUNKA volt.  Haladunk tovább mérkőzésről mérkőzésre. Kicsit hiányzik a régi teltházas aréna, remélem legközelebb minél többen eljönnek és buzdítják a csapatot, mert ez nagyon sokat segít nekünk!”

Háfra Noémi három gólt szerzett

„Ilyen meccsen kell a legjobban koncentrálni, és ezt meg mutattunk, hogy működik. Igazi csapatként, egymás kezét fogva megyünk előre. Indításokból tudtunk fontos gólokat szerezni, és a védekezésünk is kiválóan működött, úgy gondolom ezzel sikerült győzni.”

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 7. forduló:

Győri Audi ETO KC-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 37-20 (19-9)
Győr:
Glauser, Leynaud, Solberg (kapusok), Blohm 1, Brattset Dale 2, Deszpotovics 3, Fodor 4, Háfra 3, Hansen 1, Kristiansen 4 (1), Lukács 2, Nze Minko 6, Oftedal 5, Pintea 5, Schatzl 1.
Kastamonu: Durdu, Rajcsics (kapusok), Akalin, Akgün Göktepe, Caliskan 2, Demircelen 1, Islamoglu, Iskenderoglu, Kovárová 2, Mehmedovics 1, Radicsevics 11 (5), Raicsevics 1, Sarikaya 1, Toprak, Yilmaz, Zulic 1.

Lövések/gólok: 50/37, illetve 36/20
Gólok hétméteresből: 1/1, illetve 5/5
Kiállítások: 4, illetve 4 perc

A hét győzelemmel álló győriek egy hét múlva idegenben mérkőznek meg a Kastamonuval, az öt sikerrel és két döntetlennel rendelkező Ferencváros pedig szintén jövő szombaton a román CSM Bucuresti otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Forrás: gyorietokc.hu/MKSZ/MTI