Továbbra is százszázalékos a világbajnok Dánia

A világbajnok Dánia 29-23-ra nyert Norvégia ellen az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, vasárnap Hamburgban.

Dánia

A dánok a hatodik mérkőzésüket is megnyerték a kontinenstornán, és már biztos az elődöntőbe jutásuk.

A címvédő Svédország 40-33-ra legyőzte Portugáliát. A Veszprém svéd jobbátlövője, Lukas Sandell mind a négy kísérletét gólra váltotta. A Szeged portugál irányítója, Miguel Martins négy lövésből kétszer volt eredményes.

Szlovénia 37-34-re legyőzte Hollandiát. Gasper Marguc, a Veszprém jobbszélsője hat, Borut Mackovsek, a Szeged balátlövője három góllal járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Niels Gerardus Versteijnen 17 lövésből 15 gólt szerzett. A hollandoknak továbbra sincs pontjuk a középdöntőben, a szlovénok viszont ezzel a sikerrel megőrizték matematikai esélyüket a továbbjutásra.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság

II. csoport, 3. forduló

Dánia-Norvégia 29-23 (18-11)
Svédország-Portugália 40-33 (19-15)
Szlovénia-Hollandia 37-34 (19-13)

Az állás: 1. (és elődöntős) Dánia 8 pont, 2. Svédország 6, 3. Szlovénia 4 (117-122), 4. Portugália 4 (130-139), 5. Norvégia 2, 6. Hollandia 0

A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.