Továbbra is százszázalékos az ETO FC Győr

Az ETO FC Győr 2-1-re legyőzte a vendég Kozármislenyt a labdarúgó NB II 4. fordulójának szerdai játéknapján, így továbbra is – egyedüliként a mezőnyben – pontveszteség nélkül áll a tabella élén.

ETO FC Győr
Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

A 10. percben győri szabadrúgás után a 16-oson belül Skvarka passzolt Riquelme elé, aki 12 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt.

Az 59. percben egy győri védelmi hibát használt ki a Kozármisleny, hosszú, előrevágott labdát a rosszul helyezkedő Szépe mellett Kirchner Krisztián 15 méterről kapura lőtte, és a labda a kint álló Pap mellett a hálóba hullott.

Hat perccel később Bumba nagyszerű labdával szöktette a jobbösszekötő helyén kapura törő Mamady Diarrát, aki bal lábbal laposan a jobb sarokba lőtte a labdát.

Az 5. fordulóban az ETO FC Győr a Balmazújvárosi Városi Stadionban a Nyíregyháza Spartacus FC ellen lép pályára.

A Siófok és a Gyirmót nyeretlen maradt, előbbi Kazincbarcikán, utóbbi Szegeden ért el 1-1-es döntetlent.

Gól nélküli döntetlent játszott a Pécsi MFC és a vendég Vasas. A pécsiek továbbra is veretlenek, míg a Vasas négy mérkőzésen mindössze négy pontot szerzett. A PMFC négy mérkőzésen úgy szerzett nyolc pontot, hogy a baranyaik mindössze két gólt szereztek, igaz 360 perc alatt a 33 éves Helesfay Donát még nem kapott gólt.

A Budapest Honvéd FC megszerezte második győzelmét.

Merkantil Bank Liga NB II, 4. forduló

ETO FC Győr – HR-Rent Kozármisleny 2-1 (1-0)
Riquelme (10.), Diarra (66.), illetve Kirchner (59.)

Budapest Honvéd – Tiszakécskei LC 2-1 (1-0)
Kocsis (10.), Kovács N. (49.), illetve Cipf (76.)

Kolorcity Kazincbarcika SC – BFC Siófok 1-1 (0-0)
Ádám (49. – 11-esből), illetve Tóth B. (53. – öngól)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Gyirmót FC Győr 1-1 (0-1)
Bíró (72.), illetve Hudák (4.)

Credobus Mosonmagyaróvár – FC Ajka 0-2 (0-2)
Rabatin (2.), Gaál (14.)

Budafoki MTE – BVSC-Zugló 2-0 (0-0)
Kalmár (47.), Vasvári (52.)

Soroksár SC – Aqvital FC Csákvár 2-0 (0-0)
Hajdú (52.), Dragóner (85.)

Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (0-0)
Kelemen (82.), illetve Nagy D. (47.)

Pécsi MFC – Vasas FC 0-0

Az élcsoport: 1. Győr 12 pont, 2. Budafok 10 (6-1), 3. Soroksár 10 (6-2), 4. Szeged 8 (6-4), 5. Pécs 8 (2-0)