Továbbra is százszázalékosak az olimpiai bajnok franciák

Az olimpiai bajnok franciák 27-19-re legyőzték Montenegrót a női kézilabda Európa-bajnokság szkopjei középdöntő-csoportjának második játéknapján, vasárnap.

Horacek
Tamara Horacek. Fotó: Axel Heimken / kolektiff

Remek védekezéssel és bravúros kapusteljesítménnyel kezdtek a franciák. Előbb egy hármas, majd egy négyes gólsorozattal 9-4-re elhúztak, a folytatásban viszont Montenegró tartotta magát, így a szünetben csak három gól volt a különbség.

A második felvonást egy 4-0-s sorozattal kezdték a franciák, a meccs háromnegyedénél már tíz találat volt a különbség (21-11), és bár egy 6-1-es szériával közelebb férkőzött Montenegró, az olimpiai bajnok magabiztos sikerét semmilyen veszély nem fenyegette.

A mezőny legjobbja a kapus Cléoparte Darleux volt, aki 12 lövést védett.

Döntetlen a holland-spanyol meccsen

A két csapat most találkozott először azóta, hogy 2019 decemberében világbajnoki döntőt vívott egymással Japánban. Akkor 30-29-re a hollandok nyertek, a vasárnapi első félidőben viszont a spanyolok remekeltek, és a 26. percben már 17-12-re vezettek. A szünet előtt sorozatban háromszor betaláltak a hollandok, sőt a második felvonásban fordítaniuk is sikerült.

A folytatásban végig szoros volt az állás, az utolsó percben a hollandok támadhattak a győzelemért, de a döntetlen végeredmény igazságos a játék képe alapján.

Női kézilabda Európa-bajnokság

Középdöntő, II. csoport, 2. játéknap:

Franciaország-Montenegró 27-19 (12-9)
Hollandia-Spanyolország 29-29 (15-17)

Románia és Németország szabadnapos volt.

Az állás: 1. Franciaország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Montenegró 4/3, 3. Spanyolország 3/4 (102-108), 4. Hollandia 3/4 (110-119), 5. Németország 2/3 (82-80), 6. Románia 2/3 (77-91)

Az elődöntőbe az első két helyezett jut.

Forrás: EHF / MTI