Továbbra is százszázalékos a Dunaújváros

Továbbra is százszázalékos a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, miután pénteken 4-1-re győzte le a vendég Debrecent.

Az Erste Liga mezőnyének két hibátlan csapata mérte össze egymással erejét péntek este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, ahol az Acélbikák a DEAC gárdáját látták vendégül.

A találkozót jobban kezdték a vendégek, több lehetőségük is adódott a gólszerzésre, ám Hughson kapus az első két mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is remekül védett, így sem emberelőnyből, sem egyenlő létszámban nem tudták bevenni kapuját a debreceniek.

Az Acélbikák a harmad derekán kezdtek “ébredezni”, majd nem sokkal a játékrész vége előtt emberelőnybe is kerültek, melyből Nico Vuorijärvi lőtte ki a jobb felsőt, megszerezve ezzel a vezetést (1-0).

A harmadik húsz percet szenzációsan kezdték a Bikák, ugyanis Keegan Dansereau már az első percben úgy ütötte rá Hetényi korcsolyájára a pakkot, hogy az a gólvonal mögé csorgott, majd a középkezdés után tizenhat másodperccel Hugo Turcotte vágott be közelről egy kipattanót, s máris időt kellett kérnie a vendégeknek (3-0).

Innen azonban már nem volt visszaút a DEAC számára, mert a DAB nagyon taktikusan őrizte előnyét sőt, mikor az 51. percben Joseph Mazurek is mattolta Hetényit, végleg eldőlt a meccs (4-0). A vendégek persze nem adták fel, Vladislav Kuleshov emberhátrányos góljával még az 54. percben szépíteni tudtak, ám ennél tovább már nem jutottak, így az Acélbikák harmadik meccsüket is megnyerve állnak a tabella második helyén az Erste Ligában.

Miroslav Ihnacak, a DAB vezetőedzője: „Egy veszélyes csapat ellen játszottunk, jól kezdett a Debrecen, de a kapusunk jól védett, majd egy szép emberelőnyös góllal vezetést szereztünk. A második harmadban nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de a mérkőzés a harmadik harmad elején dőlt el, mikor az első percben két alkalommal is bevettük a debreceni kaput.”

Két erdélyi csapat, a Csíkszereda és a Gyergyó is hosszabbításban győzött hazai pályán, a csíkiek az Újpestet, míg a gyergyóiak a Hokiklub Budapest együttesét verték ráadásban.

A címvédő Ferencváros 5-0-ra nyert a Fehérvári Titánok otthonában, míg megszerezte idénybeli első győzelmét a Vasas.

Erste Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)
Gól: Nico Vuorijarvi (18., emberelőnyben), Keegan Dansereau (41.), Hugo Turcotte (41.), David Joseph Mazurek (51., emberelőnyben), il. Vladislav Kuleshov (54., emberhátrányban)

Fehérvári Titánok – FTC-Telekom 0-5 (0-0, 0-2, 0-3)
Gól: Tóth Gergő (23.), Myles Fitzgerald (38., 48.), Nagy Gergő (45.), Brett Switzer (54., emberelőnyben)

Schiller-Vasas HC – Corona Brasov (román) 4-3 (1-1, 3-1, 0-1)
Gól: Fliszár Zalán (3., 36.), Hetényi Péter (30., emberelőnyben), Kováts Máté (34.), Péter Balázs (44., emberelőnyben), ill. Cody Fowlie (6.), Wacey Rabbit (40.)

Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Eric Pance (22.), ill. Szappanos Dávid (36., emberelőnyben), Szűcs István Gábor (59., emberelőnyben)

Gyergyói HK (román)-Hokiklub Budapest 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), h. u.
Gól: Timur Rasulov (54., emberelőnyben), Andreas Valdix (61.), ill. Lőczi Árpád (51.)

1. FTC-Telekom 4 3 1 – – 20-7 11 pont
2. Dunaújvárosi Acélbikák 3 3 – – – 15-4 9
3. Sport Club Csíkszereda 3 1 2 – – 14-9 7
4. DEAC 3 2 – – 1 7-8 6
5. Corona Brasov 3 1 – 1 1 10-9 4
6. Hokiklub Budapest 3 1 – 1 1 4-5 4
7. Schiller-Vasas HC 4 1 – – 3 9-19 3
8. Fehérvári Titánok 4 1 – – 3 5-16 3