Triatlon ezüstérem a katonai világbajnokságon

Bravúrosan szerepeltek a magyar triatlonisták Franciaországban, a Brive-la-Gaillardeban rendezett katonai világbajnokságon. A Kiss Gergely, Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Horváth Karol alkotta négyes ezüstérmet szerzett.

A mieinket csak a házigazda francia vegyes csapat előzte meg. Az olimpiai távon rendezett versenyen (1,5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás) 16 nemzet állt rajthoz.

Női egyéniben is remekül szerepeltek a magyar versenyzők.  Bragmayer Zsanett negyedikként ért célba a győztes, francia Mathilde Gautier mögött 1 perc 7 másodperccel lemaradva. A másik magyar induló Horváth Karol nyolcadikként zárt.

Férfi egyéniben a francia Pierre Le Corre szerezte meg az aranyérmet. Kiss Gergely 7., Tóth Tamás tizenhatodikként futott át a célvonalon. Faldum Gábor ugyancsak indult, ám lábsérülés miatt feladta a versenyt.