U19-es férfi kosárlabda-vb: az alsóházban folytatják a magyarok

A magyar válogatott 63-53-ra kikapott Japántól szerdán a Debrecenben zajló U19-es férfi kosárlabda-világbajnokságon a negyeddöntőért rendezett keresztbejátszáson, így a 9-16. helyért folytatja szereplését.

Schemer
Schmera Gergely 8 ponttal, 8 lepattanóval és 1 gólpasszal zárta a mérkőzést. Fotó: FIBA

Váradi Kornél szövetségi edző együttese a csoportkörben 85-59-re verte a Koreai Köztársaságot, majd 67-66-ra legyőzte Argentínát is, aztán 90-64-re kikapott a törököktől, így a D csoport másodikjaként a C kvartettben harmadik japánokkal szállt szembe a negyeddöntőért.

Az ázsiaiak 10-0-ra, majd 15-2-re vezettek, de a hazaiak Meszlényi Róbert révén egy 11-0-ás rohammal felzárkóztak. A második negyed is 0-10-zel és 2-15-tel indult, de ezúttal az ellenfél szárnyalt tovább, és a nagyszünetben 20-35 volt az állás.

Fordulás után újabb magyar sorozat következett, Meszlényi és Csátaljay Péter kosaraival 17-ről 4 pontra csökkent a különbség, az utolsó szakasz 37-42-ről indult. Ebben ismét a rivális volt jobb, amely végig vezetve nyert, a házigazdák legjobbja Meszlényi lett 14 ponttal.

A győztes japánok továbbjutottak a negyeddöntőbe, ahol az amerikaiakkal csapnak össze pénteken, a vesztes magyar válogatott pedig a 9-16. helyért folytatja ugyanazon a napon Kína ellen.

A szerdai játéknap legegyoldalúbb meccsén Spanyolország 82 (!) ponttal, 102-20-ra verte Libanont a Főnix Arénában.

A legszorosabb találkozón Argentína két ponttal nyert Brazília ellen

Három negyed után Argentína 66-53-ra vezetett, ám a brazilok egy óriási hajrát nyitottak. Három perc játék és Lucas Giovannetti triplája után már 16 pontra az argentinok előnye (73-57). Sőt Bautista Rodriguez és Diego Collombo egy-egy duplája után 20 pontra nőtt a különbség (77-57) és már csak négy és fél perc volt hátra.

Reynan Santos egy dupla után bedobott egy büntetőt, majd ismét két pontot szerzett, közben volt egy Bautista Rodriguez dupla is (79-62). Santos triplája után Argentína időt kért, majd Santos bedobott két büntetőt is, A brazil fiú folytatta a varázslást, leszedett védekező és támadó lepattanót is, majd ismét bedobott két büntetőt (79-69).

Eduardo Bersch Klafke elrontott egy triplakísérletet, Lucas Vieira Lopez Atauri négy büntetőből hármat értékesített (79-72). Santos újabb duplájára Dylan Bordon egy triplával válaszolt (82-74).

Santos újabb négyt büntetőből csak kettőt értékesített (82-76), majd az utolsó percen belül Klafke szórt be egy triplát (82-79). Dylan Bordon duplája után Klafke egy újabb triplával válaszolt (84-82). Bordon két büntetője után Atauri duplája akadt be (86-84).

Lucas Giovannetti és Vitor Da Silva Brandão is két büntetőből csak egyet dobott be (87-85). Egy másodperccel a vége előtt Eduardo Bersch Klafke beleállt egy triplába, ám elhibázta.

Reynan Santos az utolsó tíz percben 15 pontot jegyzett, a brazil fiú a mérkőzést 25 ponttal, 12 lepattanóval és négy gólpasszal zárta. A legeredményesebb argentin játékos Lee Aaliya volt 20 ponttal és 14 lepattanóval, míg Bordon 19 ponttal, 4 lepattanóval és 4 gólpasszal zárta a mérkőzést.

Argentina a pénteki negyeddöntőben Spanyolország ellen lép pályára.