U19-es férfi kosárlabda-vb: magyar vereség az alsóházban

A magyar válogatott 76-66-ra kikapott a kínai csapattól pénteken a debreceni U19-es férfi kosárlabda-világbajnokságon a 9-16. helyért zajló alsóházi rájátszásban, így a 13-16. helyért folytathatja.

Hansen Yang
Hansen Yang 23 ponttal, 10 lepattanóval és 6 gólpasszal zárta a mérkőzést. Fotó: FIBA

Váradi Kornél szövetségi edző együttese a csoportkörben legyőzte a Koreai Köztársaságot és Argentínát, majd kikapott a törököktől, és a szerdai keresztbejátszás során 63-53-ra alulmaradt Japánnal szemben is. Ez utóbbi azt jelentette, hogy lemaradt a negyeddöntőről, és a 9-16. helyért folytathatta szereplését. A kínai csapat mind a négy eddigi meccsét elvesztette.

A pénteki mérkőzés nagyon hullámzó játékot hozott. Az első negyed csupán kilenc hazai pontot hozott, ám a másodikat sikerült 24-14-re megnyerni. A harmadik felvonást a kínaiak nyerték simán, a végjátékban pedig szintén jobban összpontosított az ázsiai gárda.

A magyarok szombaton Madagaszkár ellen folytatják a 13-16. helyért.