U19: Három gól és győzelem Olaszország ellen

Négy nappal azt követően, hogy a magyar U19-es válogatott küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen 1–0-s vereséget szenvedett az olaszok elleni felkészülési mérkőzésen, a két csapat ismét összecsapott egymással.

Fotó: Barbara Gabriella / MLSZ

A Telkiben megrendezett találkozón merészen kezdett csapatunk, a középkezdést követően azonnal támadásba lendült Tímár Krisztián együttese. Az első félidőben egy nagyon szervezett magyar válogatottat láthattunk, amely felvette a versenyt az olasz csapattal, sőt veszélyesebben futballozott ellenfelénél.

A 20. percben a gólhoz is nagyon közel jártunk: Lucas Mario lövése ment el nem sokkal a kapu előtt, miután Horváth Rajmund sarokkal passzolt hozzá.

Az első félidő leginkább mezőnyjátékkal telt, egészen a 34. percig, amikor Horváth Rajmund – aki az egész találkozón remek teljesítményt nyújtott – gyönyörű ollózós mozdulattal vette be az olaszok kapuját Benczenleitner Barna beadásából (1–0)!

A szünetre magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok, amelyhez Csinger Márk hatalmas mentése is kellett a ráadás másodperceiben.

A fordulást követően ismét jól kezdett Tímár Krisztián válogatottja. Az 54. percben Redzic Damir elé került a labda, aki kicselezte a védőjét és éles szögből elvállalta a lövést: a csereként beállt olasz kapus rosszul ért a labdához, és ezzel a magyar válogatott megduplázta előnyét (2–0)!

A 61. percben aztán Baldanzi egy labdaszerzést követően egyedül tört a kapura és a tizenhatoson belülről kilőtte a bal alsót (2–1).

Tímár Krisztián szövetségi edző

„A második játékrészben mindkét mester igyekezett minél több játékosának lehetőséget biztosítani, így sok poszton történtek változások, és végig nagy iramú maradt a találkozó. A hajrában még egy büntetőt is elvégezhettünk, amelyet Németh Dániel magabiztosan értékesített, ezzel ért véget a találkozó, amelyen a magyar U19-es válogatott 3–1-re legyőzte a világ élvonalába tartozó Olaszországot.”

Magyarország–Olaszország 3–1 (2–0)
Gól: Horváth Rajmund (34.), Redzic Damir (53.), Németh Dániel (95., 11-es), illetve Tomossa Baldanzi (61.)