Udvardy Panna elveszítette a döntőt Charlestonban, mégis 23 helyet javított a világranglistán

Udvardy Panna kikapott vasárnap a charlestoni salakpályás női tenisztorna fináléjában.

Udvardy Panna

A 100 ezer dollár összdíjazású ITF-versenyen a világranglistán 140. magyar játékos harmadik kiemeltként az első helyen rangsorolt, hazai közönség előtt szereplő Emma Navarróval csapott össze, aki karriercsúccsal 38. a WTA-rangsorban.

Korábbi egyetlen találkozójukon a kaposvári játékos 6:3, 1:6, 6:4-re legyőzte riválisát Buenos Airesben. A dél-karolinai mérkőzésen azonban nem volt esélye, Navarró két játékot veszített a meccsen (1:6, 1:6), amely mindössze 57 percig tartott.

A WTA honlapja szerint a kaposvári sportoló a 117. helyen áll a hétfőn kiadott rangsorban.

A Billie Jean King Kupában a belga válogatottal szemben 3-1-re elveszített párharcban szerepelt Bondár Anna egy pozíciót előre lépve a 113., Gálfi Dalma pedig két helyet rontva a 138. helyet foglalja el.

Az első 200 között még Babos Tímea szerepel, aki két helyet rontott, ezzel jelenleg 179. a világranglistán, amit továbbra is a lengyel Iga Swiatek vezet. Az első 30 helyen nem történt változás.

Ezen a héten Chilében lép pályára Bondár Anna és Udvardy Panna is. Colinában a 6. helyen kiemelt Bondár első ellenfele a cseh Sara Bejlek lesz, míg Udvardy Panna a 2. helyen kiemelt Diana Shnaider ellen kezd.

Párosban Udvardy Panna az orosz Amina Anshba oldalán lép pályára.

Fucsovics Márton hat, Marozsán Fábián pedig két helyet rontott a férfi teniszezők világranglistáján

Az ATP honlapja szerint Fucsovics Márton az 53., Marozsán Fábián pedig a 64. helyen áll a hétfőn kiadott rangsorban. A múlt héten mindkét magyar játékos a negyeddöntőben búcsúzott a szófiai keménypályás tornán.

A világranglistát továbbra is a szerb Novak Djokovics vezeti, aki vasárnap este három szettben legyőzte a dán Holger Runét az ATP-világbajnokság csoportkörében, ezzel biztosította, hogy – rekordot jelentő – nyolcadik alkalommal is ő áll majd a rangsor élén az év végén.