Udvardy Panna meccslabdáról kikapott a selejtezőben

Udvardy Panna meccslabdáról kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában.

Udvardy Panna

A világranglistán 78. játékos szerdán az orosz Varvara Flinkkel csapott össze, aki a 911. helyen áll. A 2 óra 10 perces találkozón az első két szett egyaránt 6:2-vel zárult, majd az utolsó felvonásban a 23 éves magyar 3:5-nél adogatóként két mérkőzéslabdát hárított. Az összecsapást lezáró rövidítésben Udvardynak is volt egy meccslabdája 9-8-nál, de végül a moszkvai ellenfél ünnepelhetett.

A magyarok közül így már csak Jani Réka érdekelt a kvalifikációban – Udvardy mellett korábban Piros Zsombor búcsúzott az első körben -, Bondár Anna (56.), Gálfi Dalma (91.) és Fucsovics Márton (96.) a jövő héten a főtáblán kezd.

Tinédzserek Flushing Meadow-ban

Valerie Glozman
Valeria Glozman. Fotó: Pete Staples/USTA

A US Open selejtezőben a 4. helyen kiemelt Linda Noskova 6:1, 7:6(2) arányban nyert a lengyel Katarzyna Kawa ellen. Noskova következő ellenfele a kanadai Genie Bouchard lesz.

Linda Fruhvirtova 6:3, 6:3 arányban nyert svájci játékos ellen, következő ellenfele a brazil Carolina Alves lesz.

Mindkét cseh lány 17 éves, ám még náluk is fiatalabb Sara Bejlek (2006. január 31.), aki a kvalifikáció első körében, óriási meglepetésre 6:4, 1:6, 6:4 arányban győzte le Kristina Mladenovicot (francia, 14.).

Szintén 16 éves a szabadkártyával induló amerikai Liv Hovde, aki a selejtező első fordulójában 6:2, 6:1 arányban nyert a kínai Qiang Wang ellen.

A szintén amerikai Valerie Glozman (a képen) az első fordulóban 6:3, 7:6(6) arányban nyert a szlovén Dalila Jakupovic ellen. Glozman következő ellenfele az ausztrál Maddison Inglis lesz,

A 15 éves lány nemcsak a fonákot, de a tenyerest is két kézzel üti.