Udvardy továbbjutott, Bondár kiesett

A harmadik helyen kiemelt Udvardy Panna továbbjutott, a másodikként rangsorolt Bondár Anna viszont kiesett a Montevideóban zajló 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztorna első fordulójában.

Udvardy Panna. Fotó: Argentina Open

A világranglista-helyezése alapján a legjobb magyar teniszezőnek számító Bondár sorozatban tíz győzelem után kapott ki.

A WTA honlapja szerint az a holland Arianne Hartono győzte le három szettben, 2 óra 22 perces meccsen, akit múlt pénteken két játszmában megvert Chilében.

Udvardy az ausztrál Olivia Tjandramulia ellen nyert két sima szettben, következő ellenfele pedig a brazil Carolina Alves lesz.

A mindössze 16 éves Victoria Jimenez Kasintseva vasárnap Brazíliában nyerte meg élete első felnőtt profi versenyét. Az andorrai lány az Aparecida de Goiania torna döntőjében Udvardy Pannát győzte le 6:3, 7:5 arányban.

A junior világranglistát vezető Jimenez Kasintseva Montevideóban az első fordulóban az első helyen kiemelt, brazil Beatriz Haddad Maia ellen kezd.

Uruguayban Udvardy és Jiemenz Kasintseva az elődöntőben találkozhat egymással, ha mindketten bejutnak a legjobb négy közé.