UEFA Ifjúsági Liga: az MTK két góllal nyert Izraelben

Az MTK Budapest 2-0-ra győzött az izraeli FC Ashdod vendégeként a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágának második fordulójában.

Rendkívül kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés

Az első kaput eltaláló lövésre a 17. percben került sor, amikor Abergel váratlanul befelé húzott balról és jobbal csavart, Csenterics Adrián azonban kiütötte. A 31. percben Kovács Mátyás kapott jó labdát a bal oldalon, majd ballal középre játszott az érkező Barkóczi Benedek elé, aki egy fél ütemmel később lőtt, mint lehetett volna és ziccerben beleléptek a kísérletébe.

Az első játékrész legnagyobb helyzetére a lefújás előtt nem sokkal került sor, amikor Orjiakor vágta előre Getahunnak, aki legyűrte Merényi Ádámot, majd 8 méterről, ziccerben, ballal eltörte a labdát és az oldalhálóba bombázott.

Az 59. percben Matviiv tört előre egy megszerzett labdával, majd kiugratta volna Kovács Mátyást. A jobbhátvéd, Belifante olvasta a passzt, de rosszul kezelte le, a játékszer pedig Barkóczi Benedek elé pattant, aki átvette, majd 16 méterről, kissé balról, jobbal óriási gólt ragasztott a léc alá (0-1).

A 73. percben Abergel szögletét nem tudta elütni Csenterics, a befutó Swisa viszont kissé szorongatott helyzetből a kapu mellét rúgott. Három perccel később Muche ugratta ki Getahunt a jobb szélen remekül, Yusupov pedig nagy lépéselőnyben érkezett középen védőink előtt. A támadó középre passzolt, de pontatlanul, Csenterics felszedte az érkező izraeli elől.

A 80. percben a fellazult hazai védelem mögött Horváth Artúr ugratta ki Molnár Ádint, aki szépen elhúzta a labdát a kilépő kapus mellett és éles szögből, ballal az üres kapuba passzolt (0-2).

A 87. percben aztán Csentericsnek kellett még egy nagyot védenie, amikor egy jobb oldali beadást Getahun vágott rá kapásból.

Balogh Béla, az MTK Budapest U19 vezetőedzője

„Egész végig egálos mérkőzés volt, attól függetlenül, hogy a második félidő java részében már vezettünk. Az első gólt követően ugyan kissé rákapcsoltak, de nem borult fel a pálya, megvoltak a lehetőségeink a kontrákra, az egyikkel pedig Molnár Ádin révén élni is tudtunk, aki szépen beindult és el is húzta a kapus mellett, majd bepasszolta a kapuba. A második találatot követően viszont még agresszívabban feltolták a védekezésüket, nyomtak, záporoztak a lövések, a beadások, jöttek a szögletek, az már a küzdelemről és a védekezésről szólt. Összességében azt tudom mondani, hogy Barkóczi egyéni villanása kellett a sikerhez, onnantól nyíltak területek, aztán természetesen egy másikból növeltük előnyünket. Az Ashdod pontosan azt játszotta, amire számítottunk, az elöl lévő négy villámgyors, jól cselező, technikás labdarúgójukra rugdosták előre a labdákat. Azt gondolom, a jövő heti visszavágón is ezzel fognak készülni, de persze benne van, hogy mást húznak. Innentől mi vagyunk a párharc esélyesei, de nem lesz sétagalopp a második mérkőzés sem, biztosan megpróbálnak már az elején benyomni minket és gyorsan szépíteni. Arra a találkozóra is alaposan fel fogunk készülni!”

Az MTK U19-es csapata az első körben a lett FK Jelgavát búcsúztatta.

A bajnoki ágról – két kört követően – nyolc csapat jut a rájátszásba, ahová még a Bajnokok Ligája-ág nyolc csoportjának második helyezettjei kerülnek. Az ottani párharcok győztesei folytatják a legjobb 16 között a BL-csoportelsőkkel.