Új olimpiai bajnokaink befogadása

MOB161012_Szász, Csipes, Hosszú, JOBB, 440Csipes Tamara, Hosszú Katinka és Szász Emese is tagja lett a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának a szerda esti ünnepségen. (Fotók: JochaPress.hu)

MOB161012_Schmitt, Kulcsár, LEGJOBB, 440

Olimpiai bajnoktársak: Schmitt Pál és Kulcsár Győző

A megjelentek között feltűnően sok, korábbi olimpiai bajnok is fellelhető volt. Így például Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke, az ötszörös olimpiai bajnok tornásznő, Keleti Ágnes, a négy olimpiai aranyérem tulajdonosa, Kulcsár Győző,  a háromszoros olimpiai győztes öttusázó, Balczó András, az olimpiai-, világ- és Európa bajnok birkózó, Varga János, a legidősebb, itthon élő olimpiai bajnok, a négy aranyérmes úszó, Darnyi Tamás, a tornász Köteles Erzsébet, a vívó Sákovicsné Dömölky Lídia és tokiói bajnoktársai, valamint még sokan mások.

MOB161012_Nébald, Csipes, Horváth

Ötkarikás bajnokok: Nébald György, Csipes Tamara, Horváth Gábor

Az Olimpiai bajnokok Klubjának elnöke, a Szöulban első helyen végzett kardvívó válogatott tagja Nébald György örömmel köszöntötte a négyévenkénti, ünnepélyes alkalom megjelentjeit, s külön is a riói győzteseket. A klub új tagjaival 157-re nőtt a létszám. Közülük 123-an férfiak, míg 34-en nők.

MOB161012_Szilágyi Áron, JÓ, 440

Szász Emese sikerét Szilágyi Áron méltatta

MOB161012_Szabó Gabriella, 440

A háromszoros olimpiai bajnok Szabó Gabriella Hosszú Katinkát dicsérte

Az új klubtagok közül Csipes Tamarát Szabó Gabriella, Hosszú Katinkát Czene Attila, Szász Emesét pedig Szilágyi Áron méltatta. Mindhárom „újonc” örömét fejezte ki, hogy tagja lehet ennek a valóban elit társaságnak.

MOB161012_Mizsér Attila, 440

Az ünnepség végén Szöul másik bajnoka, az öttusázó Mizsér Attila számolt be a 2024-es olimpia magyar pályázatának pillanatnyi teendőiről.