Újabb brassói győzelemmel már 3-0 a döntőben

A Corona Brasov 5-2-re legyőzte az alapszakaszelső vendég Ferencvárost a jégkorong Erste Liga keddi döntőjében, így összesítésben 3-0-ra vezet.

Corona Brasov

A magyar bajnok FTC a döntő első harmadában lőtt három gólt, ám már azt a találkozót is elveszítette 5-3-ra, akárcsak a szombati csatát 4-0-ra, így az utóbbi öt játékrészben nem talált be, miközben kilenc gólt kapott.

A zöld-fehérek célja, hogy legalább az egyik brassói mérkőzésen nyerjenek, máskülönben a rivális fennállása során először megnyeri az Erste Ligát.

A kezdeti puhatolózás után a harmad derekán felpörögtek az események. Előbb egy kontrából vezetést szerzett a Brassó, majd Vladimir Roth emberelőnyben leadott távoli lövésével egyenlített a rivális. Az FTC 124 perc 45 másodperc után vette be Alex Dubeau kapuját.

A második harmad elején fórban a Corona újra vezetéshez jutott, Sebastien Piche távoli lövésébe Jared van Wormer nyúlt bele. A meccs derekán 63 másodperc alatt újabb két hazai gól született egyaránt kontrából. Majd 4-1 után Nagy Gergő szépített, miután elfeledkeztek róla a védők.

A záró játékrészben jól védekezett a Corona és végül üres kapus góllal magabiztos sikert aratott.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc negyedik mérkőzését szerdán rendezik ugyancsak Brassóban, és ha megint nyer a házigazda, akkor fennállása során először lesz ligaelső.