Újabb Fehérvár-siker

A pénteki, salzburgi bravúros fordítását követően vasárnapi mérkőzését is megnyerte a Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Pörgős játékkal indult a Hydro Fehérvár AV19 Vienna Capitals elleni mérkőzése, sőt, enyhe fehérvári mezőnyfölény volt érezhető az első öt percben. Magabiztos védekezéssel rukkolt elő a hazai csapat, nem is adott sok lehetőséget az osztrákoknak, a fegyelmezett játék pedig a 6. percben meg is hozta az eredményét, Campbell lövésébe Timotej Sille szúrt bele jól a kapu előtt, Zapolskinak pedig esélye sem volt (1-0).

A második harmadra már egy sokkal élesebb Bécs érkezett, ráadásul a 23. percben Busenius kiállítása nyomán előnybe is kerültek Oldenék és ebben az előnyben már be is talált a Capitals, egy passzjáték végén Mike Zalewski lőtte ki a bal felsőt (1-1). Hamar érkezett azonban a válasz, Campbell látta meg a bal oldalon üresen Jonathan Hartyt, aki nem is hibázott (2-1).

Két perccel a vége előtt Dave Cameron lehívta kapusát, így hat az öt ellen támadhatott a bécsi együttes, ám nem sikerült betalálniuk, a másik oldalon viszont esett gól, Andrew Yogan döntötte el végleg a 3 pont sorsát (3-1).

A Hydro Fehérvár AV19 remek játékkal újra hatpontos hétvégét zárt, ráadásul a liga éllovasai ellen!

EBEL:

Hydro Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gól: Timotej Sille (6.), Jonathan Harty (25.), Andrew Yogan (59.), ill. Mike Zalewski (24., emberelőnyben)

Magyar vereségek a szlovák jégkorongligában

Mindkét magyar csapat vereséget szenvedett vasárnap a szlovák jégkorongligában.

A MAC Újbuda hazai környezetben simán a Nyitrától, a DVTK Jegesmedvék csapata pedig idegenben szoros mérkőzésen a Zólyomtól kapott ki.

Tipsport Liga:
MAC Újbuda-HK Nitra (szlovák) 0-7 (0-2, 0-5, 0-0)
HKM Zvolen (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-1 (2-0, 0-1, 0-0)

Az Újpest vendégeként nyert a listavezető Csíkszereda

A listavezető Csíkszereda 5-2-re nyert az Újpest otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.