Újabb győzelmével negyeddöntős a Siófok KC

A Siófok KC biztosította negyeddöntőbe jutását a női kézilabda Európa-ligában, miután házigazdaként 31-24-re legyőzte a román Dunarea Braila csapatát a csoportkör negyedik fordulójában.

A hazaiak keretéből Andrea Kobetic és Camille Aoustin hiányzott sérülés miatt.

A Siófok a nyolcadik percben vezetett először, de eleinte Gnonsiane Niombla góljai ellenére sem sikerült ellépnie a románoktól. Szikora Melinda védéseire alapozva csakhamar három találat volt a különbség, ám az ellenfél a két héttel ezelőtti mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is kitartóan küzdött.

Zdravko Zovko vezetőedző 12-11-nél időt kért, majd csapata kisvártatva három támadásra elveszítette az egymással összeütköző Tomori Zsuzsannát és Tóth Gabriellát, Szikora pedig cserét kért. Ezeken a nehézségeken hamar túllendült a Siófok, amely két góllal zárta az első félidőt, így a szünetben 17-14-re vezetett.

A Dunarea Braila sorozatban háromszor volt eredményes a második felvonás elején, ám erre a házigazdák is három góllal válaszoltak, miután nyitott védekezésre váltottak, és ezzel egyre több hibára kényszerítették ellenfelüket.

A Siófok egy újabb, hatos gólsorozattal eldöntötte a meccset (27-19), és újabb sikerével a további eredményektől függetlenül biztosította negyeddöntőbe jutását.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak horvát beállója, Katarina Jezic volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt lőtt.

Zdravko Zovko, a Siófok KC vezetőedzője: „Minden mérkőzés más, ezt sem lehet összehasonlítani a kinti összecsapással. Ezúttal sem kezdtünk jól, könnyű gólokat engedtünk ellenfelünknek. Lépésről lépésre állt össze a védekezésünk, amiből már jöttek a lerohanásgólok. Gratulálok a csapatomnak, hiszen végig sikerült nagy intenzitásban kézilabdázni, aminek meg is lett az eredménye. Egy nagyon fontos győzelmet szereztünk. A különbség viszont úgy gondolom, hogy túlzó. Voltak ennek a mérkőzésnek sokkal szorosabb periódusai is, nem volt ekkora a differencia a két csapat között.”

Tomori Zsuzsanna: „Feszülten kezdtük a mérkőzést, sok hibát vétettünk védekezésben és támadásban egyaránt. Szeretnénk a sorozat végéig eljutni, de ahhoz csapatként kell előre lépnünk, hiszen innen már csak nehezebb ellenfelek lesznek. Sokkal jobban kell egymásba kapaszkodnunk, úgy érzem, hogy ez a kulcs.”

Női kézilabda Európa-liga, D csoport, 4. forduló:

Siófok KC-Dunarea Braila (román) 31-24 (17-14)
Siófok: Szikora, Csapó (kapusok), Böhme 1, Hársfalvi 3, Juhász, Horacek 3, Jezic 8, Mazak-Németh, Such 2, Kiss 3, Niombla 5, Tomori, Lapos, Tóth 5 (5).
Braila: Serban, Nenezic (kapusok), Udristioiu 5 (3), Balaceanu, Safta 2, Milic 2, Kanaval 6, Ichim, Cotet, Dache 3, Czeczi, Zamfirescu, Lima de Araujo 2, Epureanu, Dmitrovic 4.

Kubany Krasznodar (orosz)-Fleury Loiret Handball (francia) elhalasztva

A csoport állása: 1. Siófok 7 p (+20, 4 mérk.), 2. Braila 3 p (-7, 4 mérk), 3. Kubany 2 p (0, 2 mérk.), 4. Fleury 0 p (-13, 2 mérk.).

A három győzelemmel és egy döntetlennel álló Siófok jövő pénteken az orosz Kubany Krasznodar vendége lesz az El csoportkörében, az egy sikerrel és három vereséggel rendelkező Váci NKSE pedig vasárnap a francia Paris 92 otthonába látogat.

Forrás: MKSZ/MTI/siofokkc.hu