Újabb idegenbeli bravúr a Ferencvárostól

A Ferencváros bravúros, 10-8-as győzelmet aratott a görög Olimpiakosz otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 12. fordulójában. Az OSC hazai medencében 17-12-re kikapott a német Hannovertől.

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsén novemberben 9-9-es döntetlen született, a tét hatalmas volt szombaton a pireuszi összecsapáson, hiszen a csapatok azonos pontszámmal álltak a csoport negyedik, még éppen nyolcas döntőt érő helyén.

Ezúttal is rendkívül kiélezett összecsapást vívtak a felek, a Ferencváros – amely 2019-ben éppen az Olimpiakoszt győzte le ötméteresekkel a sorozat hannoveri döntőjében – a harmadik negyedben ellépett ellenfelétől. A görögök a hajrában egy perccel a vége előtt egy gólra felzárkóztak, de Vámos első találata lezárta a találkozót.

A zöld-fehérek 12 mérkőzés után így 22 ponttal a negyedik helyen állnak, legközelebb április 20-án a szerb Radnickit fogadják.

Vigvári Vendel hat lövésből szerzett három gólt

Hazai vereséggel messze került az OSC a nyolcas döntőtől

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsén, novemberben 12-12-es döntetlen született Németországban, most óriási volt a tét, hiszen a csoport ötödik helyezettje fogadta a negyediket.

Ezúttal közel sem alakult ilyen szorosan az összecsapás, a vendégek a második negyed közepén már öt góllal (3-8) vezettek, az OSC ugyan többször is „lőtávolon” belülre került, a Hannover azonban ezekben a szituációkban rendre újra ellépett.

Az újbudai gárda 12 meccs után így változatlanul 13 ponttal áll az ötödik helyen, két körrel a vége előtt négy pont a hátránya a Hannoverrel szemben, legközelebb pedig április 19-én játszik BL-csoportmérkőzést, akkor a szerb Crvena zvezdát fogadja.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

12. forduló

A csoport:

Olimpiakosz (görög) – FTC-Telekom Waterpolo 8-10 (1-1, 3-3, 2-5, 2-1)
Filipovic 3, Fountoulis 2, Gkillas, Gendidounias, Kolomvos, ill. Vigvári Ve. 3, Molnár, Varga Dé. 2-2, Ubovic, Német, Vámos 1-1.

Zodiac Atletic Barceloneta (spanyol)-Dinamo Tbilisi (grúz) 18-4
Novi Beograd (szerb)-Jadran Split (horvát) 14-7
AN Brescia (olasz)-Radnicki Kragujevac (szerb) 12-8

A csoport állása: 1. Brescia 29 pont, 2. Novi Beograd 23, 3. Barceloneta 23, 4. Ferencváros 22, 5. Olympiacos 19, 6. Radnicki 13, 7. Jadran 9, 8. Dinamo 0

B csoport:

Genesys OSC Újbuda-Waspo Hannover (német) 12-17 (1-4, 4-5, 4-4, 3-4)
Gól: Vigvári Vi. 3, Salamon, Manhercz, Csacsovszky 2-2, Hárai, Sziládi, Burián 1-1, ill. Darko Brguljan 4, Nagaev 4, Schuetze 3, Winkelhorst 2, Real 2, Corusic, Muslim.

CN Marseille (francia)-Steaua Bucharest (román) 15-10
Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik (horvát)-Spandau 04 Berlin (német) 12-9
Crvena zvezda (szerb)-Pro Recco (olasz) 12-14

A csoport állása: 1. Recco 33 pont, 2. Marseille 33, 3. Jug 27, 4. Hannover 17, 5. OSC 13, 6. Spandau 10, 7. Steaua 4, 8. Crvena zvezda 4

A két nyolccsapatos csoportból az első négy-négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.

Forrás: MVLSZ/MTI