Újabb magyar győzelem a Thetisz Kupán

Illés Anna lő gólt az oroszok ellen. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A magyar női vízilabda-válogatott az olaszok felett aratott kora délelőtti győzelem után péntek este az orosz nemzeti együttest is legyűrte Athénban, az öt csapatot felvonultató Thetisz Kupa nyitónapján.

A januári Európa-bajnoki győzelmével a riói olimpiára kijutott magyar csapat péntek reggel 8-6-ra verte az áprilisi, hollandiai ötkarikás selejtezőre készülő olasz gárdát, és este hasonló céllal szállt vízbe az oroszok ellen is. Bíró Attila szövetségi kapitány alakulata a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a meccs elejét leszámítva végig vezetett, és nem forgott veszélyben a sikere.

„Ez a mai nap megmutatta a csapat tartását. Európa-bajnokhoz méltó módon teljesítettünk!” – nyilatkozta az újabb diadal után Bíró Attila. „A negyedik negyed elején éreztem egy kis megtorpanást a játékunkban, ami nem csoda, hiszen kilenc órán belül mérkőztünk az olasz és az orosz együttessel, ami azért nem nevezhető mindennapinak” – értékelt a szövetségi kapitány.

Magyarország-Oroszország 13-11 (3-2, 4-2, 3-4, 3-3)
Gól: Antal, Kisteleki H., Takács 3-3, Illés, Czigány, Keszthelyi, Csabai 1-1, ill. Gorbunova 5, Soboleva 2, Simanovich 2, Ivanova, Karimova.