Újabb német siker a magyar nyolcasban

A jégkorong-világbajnokságot három egygólos vereséggel kezdő német válogatott a második győzelmét aratta a magyar érdekeltségű tamperei csoportban: pénteken Ausztriánál bizonyult jobbnak 4-2-re.

Jonas Muller
Manuel Ganahl (b) és a német Jonas Muller a jégkorong-világbajnokság ötödik fordulójában játszott Ausztria-Németország mérkőzésen a finnországi Tamperében. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyarok utolsó két ellenfelének összecsapásán rögtön az elején Nico Sturm viharzott át az osztrák védelmen, és szerzett vezetést, még a kapus Mathias Niederberger is gólpasszt adott. Bernd Wolf egy életerős lövéssel egyenlített, de még a szünet előtt Parker Tuomie szép cselek után volt eredményes.

A meccs derekán egy parádés Wojtek Stachowiak egyéni alakítással nőtt a különbség, ám az osztrákok nem adták fel, felzárkóztak, azonban a végén kaptak egy üres kapus gólt.

Jégkorong-világbajnokság

5. forduló

A csoport (Tampere):

Németország-Ausztria 4-2 (2-1, 1-0, 1-1)
Finnország-MAGYARORSZÁG 7-1 (1-0, 1-1, 5-0)

Az állás: 1. Egyesült Államok 12 pont/4 mérkőzés, 2. Svédország 11/4, 3. Finnország 10/5, 4. Dánia 8/4, 5. Németország 6/5, 6. Franciaország 4/4, 7. MAGYARORSZÁG 2/5, 8. Ausztria 1/5

B csoport (Riga):

Kazahsztán-Szlovákia 4-3 (0-1, 3-0, 0-2, 0-0), szétlövés után
Lettország-Szlovénia 3-2 (1-0, 2-2, 0-0)

Az állás: 1. Svájc 12/4, 2. Kanada 11/4, 3. Csehország 10/4, 4. Lettország 8/5, 5. Szlovákia 5/5, 6. Norvégia 4/4 (5-9), 7. Kazahsztán 4/5 (10-21), 8. Szlovénia 0/5

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, a két utolsó kiesik, és jövőre a divízió I/A-ban szerepel.