Újabb sima sikerrel a nyolc között az FTC

Tertnes Bergen_FTCAz FTC a szombati 17 gólos siker után ezúttal 41-26-ra nyert a pályaválasztói jogáról lemondó norvég Tertnes Bergen ellen a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjében.

Vasárnap hivatalosan az északiak voltak „otthon”.

Az első gólt a norvégok szerezték, de Tomori Zsuzsa gyorsan egalizált. Először 3-2-nél szerezte meg a vezetést a Fradi, majd a remekül záró védelem elkezdte megalapozni a különbséget. Nerea Pena nyolc percen belül két büntetőt is értékesített. Szucsánszki Zita két perces kiállítása után először került emberhátrányba az FTC, de ebben a szakaszban is gólt szereztek a zöld-fehérek.

A különbség 3-5 gól között váltakozott, majd 16-11-nél a norvégok kértek időt. Faluvégi kiállítása után emberelőnyben agresszívabban próbáltak védekezni a norvégok, de ez sem zavarta meg a Fradit. A félidő végén Rédei-Soós Viktória góljával hétre nőtt a Ferencváros előnye.

A második félidőben Tomori nyitotta meg a gólok sorát, majd Szikora egy megpattanó lövésre ért vissza bravúrral. A 35. percben Lukács lerohanásgólja után már kilenc találattal vezettünk, de gyorsan tíz is lett belőle Szucsánszki révén. Gyors egymásutánban Cifrát és Faluvégit is két perces büntetéssel sújtották a játékvezetők. Ennek ellenére sem tudtak sokkal közelebb zárkózni a norvégok, Szucsánszki pedig nagyon elemében volt a második játékrészben.

A negyeddöntő sorsolását február 17-én rendezik Bécsben.