Újabb válogatott játékos tért vissza Debrecenbe

Korhut Mihály után az ugyancsak válogatott Varga József is visszatért a Debreceni VSC másodosztályú labdarúgócsapatához.

A 32 éves védekező középpályás a DVSC utánpótlásában nevelkedett, a felnőttcsapatban 2008 és 2016 között szerepelt, de közben kölcsönben megfordult a német Greuther Fürth és az angol Middlesbrough együttesében is. Debreceni színekben a bajnoki címet és a Magyar Kupát is három-három alkalommal, a Szuperkupát kétszer, a Ligakupát egyszer nyerte meg.

Távozása után a MOL Vidi FC és a Puskás Akadémia FC játékosa volt. A magyar válogatottban 34 mérkőzésen lépett pályára.

A Loki döntetlent játszott az NB I-es Kisvárdával az utolsó felkészülési mérkőzésén

Ennél jobban aligha lehetett volna felvezetni a Loki Kisvárda elleni szombati főpróbáját. Tőzsér Dániel sportigazgató bejelentette, hogy visszatér a DVSC-hez a debreceni szurkolók egyik nagy kedvence, a 34-szeres válogatott Varga József.

A középpályást taps köszöntötte, miként a hazaiak első támadásait is. A 13. percben egy szöglet után Tischler fejelt mellé, a várdaiak részéről a mérkőzés elején Kovácsréti és Cukalasz próbálkozását védte Zöldesi. A 20. percben aztán egy baloldali középre adás után Viana közelről megszerezte a vezetést a Kisvárdának (0-1).

A Loki gyorsan reagált, a 25. percben egyenlített: Ferenczi remek beadása után Tischler 7 méterről ügyesen a kapuba pofozta a labdát (1-1). A félidő hátralévő részében mindkét csapat vezetett ígéretes akciókat, azonban a szünetig több gól nem esett.

A második játékrészben a sérült Kosickyt, Szécsit és Harist, valamint a pihenőt kapó Korhutot nélkülöző DVSC elsősorban pontrúgások után igyekezett veszélyt teremteni, nagy helyzet nem igazán adódott egyik gárda előtt sem.

A Loki augusztus 2-án, vasárnap a Budaörs ellen kezdi a bajnokságot hazai pályán.