Újpesten került előnybe az FTC

Az FTC 3-2-re nyert Újpesten a jégkorong Magyar Kupában, az elődöntőbe jutásért rendezett párharc első mérkőzésén.

Kovács Sebestyén tört Arany Gergely kapujára

Újpesten a hazaiak szabálytalanságát követően a 6. percben emberelőnybe került a Fradi, kicsivel később pedig újabb embert szórtak ki a játékvezetők, így kettős emberelőnyhöz jutottak a vendégek. Az 5 a 3 elleni játék utolsó másodperceiben Cody Fowlie tette Nagy Gergő és Juhani Tamminen összjátéka után a korongot Rajna hálójába (0-1). A hosszú idő után ismét jégre lépő Lukas Bohunicky takarított, amiért végül a bírók egy két perces pihenést ítéltek neki a 15. percben. Ezt Benk András egyből ki is használta egy gyors támadást követően (1-1).

A 34. percben Rasmus Kulmala ismét brillírozott, ellépett egy korongszerzés után és belőtte a szezon elején már többször látott emberhátrányos gólját (1-2). Kkét perccel később Lauri Kärmeniemi is bevágott egy szép lövést a hazaiak kapujába (1-3). Egy tilos felszabadítás alkalmával az UTE elhozta a bulit és Coatta gondolkodás nélkül lőtt, amivel be is talált, ezzel pedig szépített (2-3).

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Nem is kérdés, hogy komoly presztízscsatát láthattunk a jégen, hiszen a
Magyar Kupa négyes döntő a cél. Egyértelmű mindkét csapat számára, hogy
eleve a derbi teljesen mindegy, hogy miről szól; Magyar Kupa, vagy Erste Liga, presztízsmeccs. És mind a két csapat úgy készül, hogy nyerni szeretne, és 100 százalékon fog pörögni, ez pedig így is történt. Nagyon jó hokismeccset játszottunk, úgy gondolom, hogy öt az ötben jobbak voltunk, csak rengeteg időt töltöttünk hátrányban, és az előnyeiben az Újpest nagyon veszélyes volt. Szerencsére a végén sikerült úgy abszolválni a meccset, hogy egy góllal többet lőttünk, mint ők, és ez természetesen mindig jó az UTE ellen egy derbin, főleg, ha az Újpesti Jégcsarnokot hagyhatjuk el győzelemmel, szóval nagyon örülünk. Annyi a dolgunk, hogy ma ágyba bújjunk, és holnaptól dolgozunk tovább még keményebben.”

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője

„A második harmadban volt egy rövidzárlatunk, amikor kicsit letértünk arról az útról, amelyen szeretünk játszani. Egyetértek abban, hogy ez egy pikáns ki-ki mérkőzés volt. A harmadik harmadban igazából minden a terv szerint alakult, és mindent jól csináltunk, egyedül a gól hiányzott, minden más megtörtént. Egy gól az nem gól, úgyhogy jövő héten úgy megyünk a Tüskébe, mint minden áldott alkalommal, hogy nyerni akarunk.”

A kiválóan kezdő DVTK Jegesmedvék csapata 6-4-re győzött a MAC HKB Újbuda vendégeként a jégkorong Magyar Kupában, az elődöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén, szerdán.

A vendégek a 11. percben 3-0-ra, a 16.-ban 5-1-re vezettek. Innen kezdte meg a felzárkózást az újbudai együttes, feljött 5-4-re, ám az utolsó gólt a DVTK szerezte.

Jégkorong Magyar Kupa, 2. forduló (a 4 közé jutásért), első mérkőzések:

MAC HKB Újbuda-DVTK Jegesmedvék 4-6 (1-5, 2-0, 1-1)
Mirko Djumic (12.), Pozsgay Tamás (25.), Scott Macaulay (27.), Trevor John Gooch (41., emberelőnyben), ill. Galanisz Nikandrosz (2., emberelőnyben, 11.), Vojtkó Mátyás (9.), Mattyasovszky Gergely (13., emberelőnyben), Szabad Kevin (16.), Kevin Wehrs (52.)

UTE – FTC-Telekom 2-3 (1-1, 1-2, 0-0)
Bank András (15., emberelőnyben), Sam Coatta (31.), ill. Cody Fowlie (9., kettős emberelőnyben), Rasmus Kulmala (34., emberhátrányban), Lauri Johannes Karmeniemi (25.)

A visszavágót jövő kedden rendezik.

A címvédő DEAC, valamint az osztrák ligában szereplő Hydro Fehérvár AV19 automatikusan résztvevője a négyes döntőnek, amelyet a január 22-23-i hétvégén tartanak.

Forrás: Fradi.hu/MJSZ/MTI