Újra nyertek a címvédő svédek és a világbajnok dánok is

A címvédő Svédország 28-22-re nyert Szlovénia ellen az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, szerdán Hamburgban.

Svédország
Max Darj két gólt lőtt. Fotó: Anze Malovrh / kolektiff

A csoportkörből veretlenül, a maximális két ponttal továbbjutott svédeknél a Veszprém jobbátlövője, Lukas Sandell egy gólt lőtt. A túloldalon a Szeged balátlövője, Borut Mackovsek kettő, az irányító Dean Bombac egy, a Veszprém jobbszélsője, Gasper Marguc szintén egy alkalommal talált be.

A világbajnok Dánia 39-27-re nyert Hollandia ellen. A csoportkörből veretlenül, a maximális két ponttal továbbjutott dánok – egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Mathias Gidsel volt kilenc góllal. A túloldalon Rutger ten Velde nyolcszor talált be.

Portugália meglepetésre legyőzte Norvégiát

A csoportküzdelmekből egyformán nulla ponttal érkező csapatok találkozóján a portugálok kezdtek jobban, utána viszont az északiak vezettek, hol egy, hol két, olykor három góllal is, a szünet előtt azonban az ellenfél fordított, és háromtalálatnyi előnyre tett szert (18-15).

A második játékrészben a portugálok tartották a vezetésüket, és bár a norvégok többször is egy gólra felzárkóztak, egyenlíteni nem tudtak, sőt a hajrában még nőtt is a különbség, s végül a kevésbé esélyesnek tartott együttes nyert öt góllal.

Miguel Martins, a Szeged irányítója, aki kevés szerephez jutott a portugáloknál, két kísérletéből egyet váltott gólra.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság

Középdöntő, 1. forduló

II. csoport (Hamburg):

Svédország-Szlovénia 28-22 (11-7)
Dánia-Hollandia 39-27 (18-17)
Portugália-Norvégia 37-32 (18-15)

Az állás: 1. Dánia 4 pont (76-54), 2. Svédország 4 (57-50), 3. Portugália 2 (64-69), 4. Szlovénia 2 (50-55), 5. Norvégia 0 (59-65), 6. Hollandia 0 (55-68)

A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.