Újságírókat díjazott az AIPS

Shares

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) pénteken ünnepélyes keretek között díjazta a magyarországi vizes világbajnokságon dolgozó médiamunkatársak prominens tagjait, három magyar is kapott elismerést.     

AIPS
Fotó: Róth Tamás

Az eseményen azon újságírók munkáját ismerték el, akik pályafutásuk során legalább tíz világbajnokságról tudósítottak, tanújelét adva az adott sportág iránti szakmai elkötelezettségüknek, kitartásuknak.

Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke beszédében külön gratulált a világbajnokság szervezőinek, mint mondta, az esemény már most rendkívül sikeres. Elismerését fejezte ki a díjazottaknak, legfőképpen a három magyar érintettnek.

A magyarok közül emlékplakettet vehetett át Csurka Gergely újságíró, aki az 1994-es római világbajnokság óta mindegyik vizes vb-ről tudósított, Szántó Dávid, aki jelenleg a világbajnokság szervezőbizottságának operatív vezetője, valamint Kisbenedek Attila fotós. 

Husszein al-Musszalam, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA kuvaiti elnöke újra köszönetet mondott a szervezőbizottságnak azért, hogy a magyarok mindössze négy hónap alatt lehetővé tették a 19. vizes világbajnokság megtartását a koronavírus-járvány és az ukrajnai háború árnyékában.

Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó, a szervezőbizottság tagja – aki PHD diplomamunkájában foglalkozott a média és a sport kapcsolatával – kiemelte, hogy a versenyzőknek és az újságíróknak csapatot kell alkotniuk annak érdekében, hogy „láthatóak” legyenek. Hangsúlyozta, a világ változik, a közösségi média és az online portálok megjelenésével a felkészült újságírókra talán még jobban szükség van, mint bármikor.

Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke elmondta, egy felmérés szerint a magyar emberek 68 százaléka figyelemmel követi a vizes világbajnokság eseményeit, ez pedig részben az újságíróknak is köszönhető. Hozzátette, ahhoz, hogy a szurkolók beláthassanak az eredmények mögé, a kitüntetettekhez hasonló, megfelelő tudással felvértezett újságírókra van szükség, akik az „öröm- és a bánatkönnyekről” egyaránt beszámolnak.

(MTI)