Ukrajnában is győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém 37-34-re győzött az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Jorge Maqueda: „Gratulálok a Motornak, hiszen remekül játszottak. A védekezésünk nem volt jó, de a végére szerencsére elértük azt a szintet, ahol eddig voltunk.”

A vendégek keretében ezúttal nem volt magyar játékos, és Székely Márton, Lékai Máté, illetve Ligetvári Patrik mellett Kent Robin Tönnesen is hiányzott a csapatból.

A meccs első negyedében hatékonyan támadott a Veszprém, védekezésben viszont akadtak kisebb problémái, ezért csak a 15. percben tudott ellépni két góllal (8-10). Vjacaszlau Bohan, majd Artem Kozakevics góljaival kisvártatva fordított a Motor, amely a szünetben is egy találattal vezetett.

A második félidőt is az ukránok kezdték jobban (23-21), majd Petar Nenadic irányításával ismét sikerült fordítania a vendégcsapatnak. A folytatásban Jorge Maqueda góljai következtek, öt perccel a vége előtt már három volt az egyre jobban védekező Veszprém előnye,

A mezőny legeredményesebb játékosa Petar Nenadic volt tíz góllal, a hazaiaknál Artem Kozakevics nyolcszor talált be.

A két együttes hetedszer találkozott egymással a nemzetközi porondon, a Veszprém egy vereség mellett hatodik alkalommal nyert.

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Ma nem a legjobb védekezést nyújtottok. Miután labdát veszítettünk, gyorsan lerohant minket a Motor, illetve a beállókkal is meggyűlt a bajunk. A második félidő szinte teljesen ugyan ez volt, nem sikerült megoldanunk a hibákat védekezésben. Ma több gólt kaptunk, mint ebben az idényben bármikor. Tisztában vagyunk vele, hogy a Bajnokok Ligájában védekezés nélkül nem nyerhetsz meccset. A végén szinte minden játékosomat bedobtam, hogy frissen érkezzünk meg a végjátékra. Sikerült ma egy nagyon nehéz pályán nyernünk, ezt mindenki tudja, és talán a következő ellenfelek már sokkal koncentráltabban jönnek ide, látva a mai találkozót.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 3. forduló:

Motor Zaporizzsja (ukrán)-Telekom Veszprém 34-37 (18-17)
Zaporizzsja: Viunik, Maroz (kapusok), Vujovic, Kubatko, Malasinskas 4 (1), Pukhouski 1, Denysov 4, Orbovic 4, Molina Cosano, Kozakevych 8 (2), Horiha 6, Gurkovsky, Burzak 1, Minotskyi, Bokhan 6, Tiutiunnyk.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapsuok), Manaskov 1, Omar 2, Moraes 6, Nilsson 3, Markussen 2, Marguc, Laude Schmidt, Strlek 1, Blagotinsek, Shishkarev 1, Nenadic 10 (2), Mahé 1, Corrales, Maqueda 4 (1), Borozan 5.

A jövő héten szünet lesz a BL csoportkörében, a három győzelemmel rendelkező veszprémiek legközelebb két hét múlva lépnek pályára, amikor a szlovén RK Celje PL csapatát fogadják.

Dabason nyert a Tatabánya

Tatabánya csapata 27-21-re győzött a Dabas otthonában a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A vendégek válogatott játékosai közül Győri Mátyás kilenc, Juhász Ádám pedig hét gólt dobott.

Férfi kézilabda NB I:

Dabasi KC VSE-Grundfos Tatabánya KC 21-27 (10-14)
Dabas: Holló, Podoba (kapusok), Ács, Antal 2, Garajszki, Győrvári, Hajdú 1, Kende, Kiss, Koller 2, Kurucz, Laurinyecz 1, Szöllősi 5, Tóth 3 (2), Török 2, Váczi 5.
Tatabánya: Bartucz, Konecny, Wyszomirski (kapusok), Balogh 3 (1), Bognár, Debreczeni, Győri 9, Hornyák, Hornyák 1, Ilyés, Juhász 7, Molnár 2, Nemes, Sipos 1, Sunajko 3, Zdolik 1.

1.  Telekom Veszprém             5  5   –   –  183-105  10 pont
2.  MOL-Pick Szeged              4  4   –   –   133-97   8
3.  Ferencvárosi TC              3  3   –   –    94-61   6
4.  HE-DO B.Braun Gyöngyös       4  3   –   1  114-103   6
5.  Grundfos Tatabánya KC        4  2   1   1   103-99   5
6.  Budakalász                   5  1   1   3  124-148   3
7.  Sport36-Komló                2  1   –   1    55-51   2
8.  Balatonfüredi KSE            3  –   2   1    74-78   2