Ukrajnában is nyert a MOL-Pick Szeged

A MOL-Pick Szeged 32-31-re nyert az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A vendégcsapatot – a klub honlapjának beszámolója szerint – 12 szurkoló kísérte el, ők 36 órát vonatoztak és ötször szálltak át, mire Szegedről az Ukrajna dél-keleti részében fekvő városba értek. Kedvenc csapatukból ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt.

Az első félidőben a két együttes között nagy volt a különbség, a hazaiak 3-2-nél vezettek utoljára, majd a nyolcadik percben már háromgólos hátrányban voltak (3-6). A remekül célzó Bánhidi Bence és Mario Sostaric találataival a szegediek a 23. percben már öttel jobban álltak (8-13), és a házigazdákon az időkérés és a cserék sem segítettek számottevően, a különbség a szünetig tovább nőtt.

Iramában és színvonalában a második félidőben sem hasonlított a meccs a múlt heti Szeged-Nantes rangadóra. A vendégek talán éppen ezért némileg kiengedtek, az ukránok viszont rákapcsoltak, és váratlanul felzárkóztak hétgólos hátrányból 20 perc alatt mínusz egyre.

Augusztusban felkészülési mérkőzésen némi meglepetésre 28-26-ra a házigazda ukránok nyertek a Szeged ellen, és ezúttal sem álltak messze a bravúrtól. A hajrában Bánhidi és Sostaric góljaival tartotta minimális előnyét a magyar bajnoki címvédő, ennek ellenére fél perccel a vége előtt a Zaporizzsja az egyenlítésért támadhatott, ám Marin Sego kapus bravúros védésének köszönhetően nem járt sikerrel.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Artyom Kozakevics volt nyolc góllal.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Ebben a pillanatban a legfontosabb, hogy megszereztük a két pontot,. Egy remek első félidőt produkáltunk, remek csapatmunka volt. A második játékrészben támadásban ismét sokat bizonytalankodtunk, és ez majdnem megbosszulta magát, de a lényeg a győzelem, ezért gratulálok a fiúknak, és köszönjük annak a 12 szegedi szurkolónak a buzdítást, akik eljöttek ilyen messzire.”

Patryk Rombel, a Motor Zaporizzsja vezetőedzője: „Kezünkben volt, hogy pontot szerezzünk, de nem éltünk vele. Későn ébredtünk, és ez megbosszulta magát. A Szeged egy remek csapat, és ezt most bizonyította, mert jól bírta a végjátékot.”

Bánhidi Bence, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Nem tudom, hogy mi történt a második félidőben. Nem először fordult elő, hogy 5-6 góllal vezetünk, és visszahozzuk az ellenfelet a meccsbe. Ült a játékunk, amit gyakoroltunk a héten, de a szünet után benn maradtunk az öltözőben, sok labdát adtunk el, szinte összement a kapu. Nyögvenyelősen tudtunk nyerni, pedig ennek 8-10 gólos, könnyed győzelemnek kellett volna lennie.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 3. forduló:

Motor Zaporizzsja (ukrán) – MOL-Pick Szeged 31-32 (13-19)
Motor: Komok – Kozakevics 8/4, Paczkowski 4, Shynkel 2, Kus, Pesevszki 5, Gyenyiszov 2. Csere: Kirijev, Terehov (kapusok), Babicsev 1, Pukhovszkij 4, Buinenko, Malasinskas 2, Soroka 3.
MOL-PICK Szeged: Sego – Sostaric 8, Maqueda 2, Canellas 2/1, Bánhidi 7, Zsitnyikov 2, Källman. Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Sigurmannsson 2/1, Gaber 1, Bombac 4/2, Bodó 1, Balogh 3.

A továbbra is százszázalékos Szeged jövő szombaton hazai pályán a szlovén Celje PL ellen, a Veszprém pedig a fehérorosz Meskov Breszt otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Forrás: Délmagyar/MTI