Györe László már negyeddöntős Umagban

Györe László bejutott a horvátországi Umagban zajló salakpályás, félmillió euró összdíjazású 250-es ATP-torna negyeddöntőjébe.

A szerb színekben játszó magyar teniszező a legjobb tizenhat között 7:6(4), 6:3-ra nyert a német Maximilian Marterer ellen. Györe az első játszmában 4:3-nál elnyerte a világranglista 49. helyén álló német teniszező adogatójátékát, azonban nem tudta megtartani az előnyét, így a szett a rövidítésben dőlt el, amit a zentai játékos magabiztosan nyert.

A második játszma egy Györe breakkel kezdődött, s mivel utána Györe mindig megnyerte az adogatójátékát, így ismét 5:3-ra vezetett, azonban ekkor a kilencedik helyen kiemelt Marterernek nem sikerült szépíteni, ugyanis Györe egy újabb breakkel megnyerte az egy óra és negyvenhárom percen át tartó mérkőzést.

A négy közé jutásért a világranglista 100. helyén álló Györének az olasz Marco Cecchinato lesz az ellenfele, aki legutóbb Budapesten aratott tornagyőzelmet. Cechinato 2016-ban egy milánói challenger torna fináléjában 6:2, 6:2 arányban nyert Györe ellen.

A felső ágon Dusan Lajovics lesz Guido Pella ellenfele, a szerb és az argentin teniszező is három játszmában győzött.

Csütörtökön kialakul a legjobb nyolc mezőnye, Fucsovics Márton ellenfele a kvalifikációból érkezett Marco Trungelliti lesz. Papírforma esetén a negyedöntőben a címvédő Andrej Rubljov a holland Robin Haase-szal, míg Fucsovics a 2. helyen kiemelt Damir Dzhumurral csaphat össze.