Universiade: aranyérmes Olasz Anna és Baji Balázs is

Giulia Gabrielleschi, Olasz Anna és Adeline Furst

Baji Balázs aranyérmes lett 110 méteres gátfutásban vasárnap a tajvani Universiadén. Olasz Anna a nyíltvízi úszók 5 kilométeres távján nyert.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a versenynapot többször is hatalmas zápor szakította meg, a 110 gát döntőjére csaknem félórás csúszással került sor.

A finálé első rajtja sikertelen volt, a nemrég Londonban világbajnoki harmadik magyar sárga lapot kapott. A második startot azonban már remekül elkapta, rövid ideig együtt haladt riválisaival, majd a táv közepétől mindenkit maga mögött hagyott, és 13.35 másodperces eredménnyel nyert. A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Csen Kuei-ru ért célba 13.55 mp-cel, míg a lengyel Damian Czykier 13.56-tal lett harmadik.

Olasz Anna 5 kilométerig a mezőnyben tempózott, akkor azonban ritmust váltott és az élre került, majd előnyét a célig megőrizte. Az Amerikában tanuló szegedi lány 2:04.12.2 óra alatt teljesítette a 10 kilométeres távot.

A többi magyar induló közül Sömenek Onon Katalin 2:04.40.8-as eredménnyel az ötödik helyen zárt, míg a férfiaknál Papp Márk a tizenegyedik helyen végzett, időeredménye: 2:00.25.4 óra.

A hatalmas meleg miatt a versenyzők két órával a tervezettnél korábban rajtoltak, többen azonban így sem vállalták az indulást, négyen pedig nem értek célba.

Olasz Anna a magyar küldöttség tizenegyedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), valamint Kreiss Fanni (tőr) után negyedik magyarként lett aranyérmes a tajvani Universiadén.

Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), Kreiss Fanni (tőr), valamint Olasz Anna (10 km nyíltvízi úszás) után ötödik magyarként lett aranyérmes az Universiadén.