Djokovics nyolcaddöntős a US Openen

Különösebb megerőltetés nélkül jutott a legjobb 16 közé Novak Djokovics az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Novak Djokovics. Fotó: Darren Carroll/USTA

A világelső szerb játékos mindössze 1 óra 45 percet töltött a pályán a német Jan-Lennard Struff elleni mérkőzésén, és három szettben összesen hét gémet vesztett.

A tervezetthez képest mintegy háromórás késéssel kezdődött meg a német Alexander Zverev és a francia Adrian Mannarino találkozója. Utóbbit ugyanis New York állam illetékes egészségügyi hatósága nem akarta engedni játszani, mivel korábban érintkezésben volt a koronavírusos Benoit Paire-rel. A városi hatóság előzőleg már megadta az engedélyt, végül megrendezhették az összecsapást, melyet Zverev négy szettben nyert meg.

Meglepetsére búcsúzott a negyedik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz, aki négy és fél órás csatában maradt alul Borna Coriccsal szemben. A horvát játékos – Cicipasz 2-1-es szettelőnyénél – 5-1-es hátrányban volt a negyedik játszmában, de fordítani tudott úgy, hogy közben hat meccslabdát hárított.

Szombaton pályára lép a harmadik fordulóban Fucsovics Márton is, aki az amerikai Frances Tiafoe ellen közép-európai idő szerint 20.30 körül kezd.

Amerikai Nyílt Teniszbajnokság

3. forduló

Férfiak:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Jan-Lennard Struff (német, 28.) 6:3, 6:3, 6:1
Pierro Carreno Busta (spanyol, 20.) – R. Berankis (litván) 6:4, 6:3, 6:2
Dennis Shapovalov (kanadai, 12.) – T. Fritz (amerikai, 19.) 3:6, 6:3, 4:6, 7:6(5), 6:2
David Goffin (belga, 7.) – F. Krajinovics (szerb, 26.) 6:1, 7:6(5), 6:4
Borna Coric (horvát, 27.) – Sztefanosz Cicipasz (görög, 4.) 6:7(2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6(4)
Jordan Thompson (ausztrál) – M. Kukuskin (kazah) 7:5, 6:4, 6:1
Alejandro Davidovich Fokina (spanyol) – C. Norrie (brit) 7:6(2), 4:6, 6:2, 6:1
Alexander Zverev (német, 5.) – A. Mannarino (francia, 32.) 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:2