US Open: Gálfi Dalma főtáblára jutott

Gálfi Dalma főtáblára jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a selejtező harmadik, utolsó fordulójában legyőzte a román Monica Niculescut.

Gálfi Dalma a Római Teniszakadémián. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Jani Rékának ugyanakkor nem sikerült vennie az utolsó akadályt, kikapott a spanyol Nuria Parrizas Diaztól pénteken.

A kvalifikációban indult másik két magyar játékos közül Udvardy Panna az 1., míg Bondár Anna a 2. körben búcsúzott.

A US Open hétfőn rajtoló főtábláján így két magyar szerepel: Gálfi Dalma és alanyi jogon Fucsovics Márton.

Időközben megtartották a főtábla sorsolását is

A nőknél a világelső Ashleigh Barty az orosz Vera Zvonarjova, a kanadai Bianca Andreescu a svájci Viktorija Golubic ellen kezd, míg a lengyel Iga Swiatek a selejtezőből ka ellenfelet. Naomi Osaka első ellenfele a cseh Marie Bouzkova lesz, a montreali tornán győztes Camila Giorgi rögtön az első körben a román Simona Halep ellen lép pályára, míg a spanyol Garbine Muguruza a horvát Donna Vekic ellen kezd.

Fucsovics Márton első ellenfele Andreas Seppi lesz, a magyar teniszező korábban kétszer győzte le az olasz játékost. 2018-ban Pekingben és Szófiában is Fucsovics győzött két játszmában, míg a canberrai Challenger torna fináléjában Seppi nyert 5:7, 6:4, 6:3 arányban.

A US Open előrejelzése szerint a negyeddöntő legnagyobb összecsapása a Cicipasz-Rubljov mérkőzés lehet, Dennis Shapovalov Alexander Zverevvel, míg Casper Ruud Danyiil Medvegyevvel játszhat. Ugyanakkor összejöhet a wimbledoni finálé visszavágója is, Novak Djokovics és Matteo Berrettini között.