US Open: Lucas Pouille kiejtette Nadalt

Lucas Louille és Rafael Nadal. Fotó: Darren Carroll/USTA

Lucas Pouille és Rafael Nadal. Fotó: Darren Carroll/USTA

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon vasárnap a nőknél három, míg a férfiaknál egy kiemelt játékos búcsúzott.

A nőknél a lett Anastasija Sevastova búcsúztatta Johanna Kontát, míg az egykori világelső Caroline Wozniacki az amerikai Madison Keyst győzte le két játszmában. Sevastova és Wozniacki már az elődöntőbe jutásért játszhat egymás ellen. Szintén az alsó ágon a tavalyi döntős Roberta Vinci magabiztosan jutott tovább, míg a 2. helyen kiemelt Angelique Kerber a kétszeres wimbledoni bajnoknőt Petra Kvitovát győzte le.

A férfiaknál  Jo-Wilfried Tsonga, majd Gael Monfils jutott be a legjobb nyolc közé. A két francia játékos már „páholyból” várta, hogy ki lesz az ellenfele a negyeddöntőben. A 2. helyen kiemelt Rafael Nadal kétszer került hátrányba a francia Lucas Pouille elleni mérkőzésen. A döntő játszmában már 4:2-re vezetett a spanyol játékos, ám megtorpant, míg a 22 éves francia teniszező nagyon okos játékkal harcolta ki a döntő szett rövidítését. A tie-breakben Nadal három meccslabdát hárított, ám végül a francia játékos nyerő ütésével ért véget a találkozó. A francia játékos 59 nyerő ütése győzelmet ért Nadal ellen, a mérkőzés 4 óra 6 percig tartott. A negyeddöntőben Monfils lesz Pouille ellenfele.

A nap végén Novak Djokovics három gyors játszmában rendezte le a brit Kyle Edmundot, a szerb világelső Jo-Wilfried Tsonga ellen játszik a legjobb négybe kerülésért.

US Open, nyolcaddöntő

Férfiak:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Kyle Edmund (brit) 6:2, 6:1, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 9.) – Jack Sock (amerikai, 26.) 6:3, 6:3, 6:7(7), 6:2
Lucas Pouille (francia, 24.) – Rafael Nadal (spanyol, 4.) 6:1, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6(6)
Gael Monfils (francia, 10.) – Marcos Baghdatis (ciprusi) 6:3, 6:2, 6:3
Dominic Thiem (osztrák, 8.) – Juan Martin del Potro (argentin)
Stanislas Wawrinka (svájci, 3.) – Ilja Marcsenko (ukrán)