A Vardar győzött Veszprémben

A tavalyi BL-győztes macedón Vardar Szkopje 27-25-re győzött a Telekom Veszprém otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A veszprémi Kent Robin Tönnesen (b) és Igor Karacic, a macedón Vardar Szkopje játékosa a Telekom Veszprém – Vardar Szkopje mérkőzésen. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A hazaiak kapuját ezúttal is a spanyol színekben Európa-bajnok Sterbik Árpád védte, aki a nyáron éppen a Vardartól érkezett. A macedón csapatban pályára lépett a szlovén irányító Stas Skube, aki legutóbb a MOL-Pick Szegedben szerepelt. A Vardar vezetőedzője, a spanyol Roberto García Parrondo egykor ugyancsak Szegeden játszott, a szerb Dejan Peric kapusedző pedig Veszprémben védett.

A magyar csapat keretéből a francia William Accambray, a szlovén Gasper Marguc és a magyar válogatott Jamali Iman hiányzott, a vendégeknél pedig többek között az orosz Szergej Gorbok nem játszott, akit ugyancsak Szegedről igazoltak.

Jól kezdett a Telekom Veszprém (4-3), ám ezt követően kilenc percig nem talált az egyre jobban védekező ellenfél kapujába, így a Vardar fordítani tudott (4-7). Ljubomir Vranjes vezetőedző időkéréssel és cserékkel próbálkozott, ám a vendégek a 23. percben már öt góllal vezettek (7-12). A hajrában Sterbik védéseire alapozva a házigazda egy 4-0-s sorozattal felzárkózott, de a remekül felkészült, taktikusan kézilabdázó Vardar két találatot megőrzött az előnyéből a szünetig (11-13).

A második félidő elején Nagy László vezérletével egyenlített a hazai csapat (14-14), majd hosszú idő után a vezetést is visszavette. Ezt követően felváltva vezettek a csapatok. Több hiányzójuk miatt a vendégek fáradni látszottak, hét és fél percig nem lőttek gólt, viszont szinte végig kiválóan védekeztek. A házigazdák sérülés miatt elveszítették Dragan Gajicot, ennek ellenére volt esélyük nyerni, ám a hajrában Dejan Milosavljev bravúrosan védett, csapattársai pedig egy 7-2-es sorozattal bebiztosították a győzelmet, így – három kihagyott büntetőjük ellenére – továbbra is százszázalékosak az idényben.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Vardar orosz légiósa, Timur Gyibirov volt hat találattal.

Ljubomir Vranjes: „Egyáltalán nem vagyok elégedett a látottakkal. Megvoltak a lehetőségeink, hogy nyerjünk, de hét technikai hibát is vétettünk. Nyolc kiállítást kaptunk, Gajic megsérült, roppant nehéz dolgunk volt. Elsősorban magunkba kell néznünk, de több furcsa döntést is hoztak a játékvezetők. Ziccereket hagytunk ki a kapus ellen. Nem akarom elvenni a Vardartól a győzelmet, de úgy érzem, hogy valaki nem akarta, hogy nyerjünk. Nem ez volt az első alkalom, ennek véget kell vetni. A játékosaim mindent megtettek, az utolsó pillanatig keményen küzdöttek. Vissza kell találnunk a győzelem útjára, mert itthon nem veszíthetünk.”

Nagy László: „Okosan játszott a Vardar, jól felkészültek belőlünk, s remekül kihasználta a lehetőségeit. Ellenfelünk rendre jó döntéseket hozott támadásban, mi azonban sok ziccert hagytunk ki. Az utolsó 8-10 percben megakadt a támadójátékunk. Szomorú és csalódott vagyok. Keményen védekeztünk, de nem akartunk sérülést okozni. Vissza kell nézni, hogy mennyire voltak jogosak a kiállításaink. Azonban a ziccereket mi hagytuk ki, ezért magunkat okolhatjuk.”

Robert Garcia Parrondo: „Nagyon örülök a két pontnak, hiszen borzasztó nehéz Veszprémben nyerni. Több problémával is meg kellett küzdenünk, hiszen sok a sérültünk, s amúgy is gyengébb a keretünk a tavalyinál. Nagyszerű meccset vívtunk, óriási köszönet jár a játékosaimnak, akik mindent beleadtak ma.”

Igor Karacic: „Legalább tízszer játszottunk az utóbbi három évben a Veszprémmel, s mindig óriásit küzdöttünk. Nagyszerű meccset vívtunk ma is. Büszke és boldog vagyok a győzelem miatt.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 3. forduló:

Telekom Veszprém-Vardar Szkopje 25-27 (11-13)
Veszprém: STERBIK – Gajic 5 (2), Nagy L. 4, Blagotinsek 2, MACKOVSEK 4, Terzic, Strlek 1. Csere: Mikler (kapus), Lékai, Toft Hansen, Nenadic 2, Ilic 1, Tönnesen 2, Nilsson, Manaszkov 3, Mahé 1.
Vardar: MILOSAVLJEV – Siskarjov 1, Kristopans 4, Skube 2, Kalaras 1, BOROZAN 5, GYIBIROV 6 (1). Csere: Cupic 4 (2), FERREIRA 3, Karacic 1.

Forrás: MTI/Vehrisport.hu