A vártnál nehezebben győzött a Szeged

A MOL-Pick Szeged 30-29-re legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsja csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap.

Stefan Sigurmannsson

A szegediek számára szinte teljesen tét nélküli volt a találkozó, hiszen az már korábban eldőlt, hogy nem végezhetnek a másodiknál rosszabb helyen a csoportjukban, az elsőségre pedig már csak minimális matematikai esélyük volt. Ezzel szemben az ukrán csapatnak rendkívül fontos volt a két pont megszerzése a rájátszásba kerüléshez.

Mindez látszott is az első félidőben, mert a vendégek az első perctől kezdve jobban összpontosítottak. A 12. percben már 6-3-ra vezettek, sőt öt perccel a szünet előtt 9-14 volt az állás, végül a Szeged némileg fel tudott zárkózni az első félidő végére. A hazaiaknak nem volt értékelhető kapusteljesítményük, és szinte minden poszton akadt gyenge periódusuk az első felvonásban.

A szünet után Juan Carlos Pastor vezetőedző kapust cserélt, Mirko Alilovic állt be Marin Sego helyére. Ennek ellenére továbbra is őrizte előnyét a pontosabban, hatékonyabban kézilabdázó Motor Zaporizzsja. A 47. percben Bánhidi Bence gólja a szegedi klub ötezredik találata volt a legrangosabb európai sorozatban, amelyben a csapat – 1996-os bemutatkozása óta – a 16. idényét tölti.

A hazaiak a tét nélküliség ellenére nem adták fel a küzdelmet, egy 4-1-es sorozattal sikerült egyenlíteniük. Ellenfelük fáradni látszott, ezt a leggyakrabban Mario Sostaric tudta kihasználni, vezérletével a magyar bajnoki címvédő az 51. percben először vette át a vezetést.

Három perccel a vége előtt emberhátrányba kerültek a házigazdák, és újfent az ukránok vezettek, a következő két gólt viszont a Szeged szerezte, és mivel a vendégek utolsó támadását kivédekezte, a mostani idényben ötödik alkalommal győzött egytalálatos különbséggel.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa az orosz Igor Szoroka volt, aki mind a nyolc lövését gólra váltotta.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Nagyon rossz meccset játszottunk ma. Ha van hét fokozatunk, akkor mi a negyedikben kezdtünk. Védekezésben nagyon sokat hibáztunk, a Motor pedig hosszan és jól támadott. A második félidőben jobban indítottunk, pontosabbak voltunk. Jobban védekeztünk, így labdákat tudtunk szerezni, támadásban is javultunk, ezeknek köszönhető a győzelmünk. A győzelemmel megmutattuk a karakterünket, olyan labdákat tudtunk szerezni, amik a meccs során nem sikerültek. Sokan kérdezték, hogy mi a mai találkozó tétje. Mi a MOL-PICK Szeged vagyunk, történelmet akarunk írni, szóval nem mindegy, hogy nyerünk vagy vereséget szenvedünk. Az össze meccs nagyon fontos, mindet meg akarjuk nyerni. Úgy építjük fel a csapatot, hogy ez sikerüljön, ez a filozófiánk. Jobb, hogy ez ma történt meg, nem a BL-nyolcaddöntőben vagy negyeddöntőben, vagy éppen a Magyar Kupa négyes döntőjében. Gratulálok a Motornak a mai teljesítményéhez.”

Mario Sostaric, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Nagyon kellemetlen ellenfél volt a Motor ma és Ukrajnában is. Minden meccs nagyon fontos számunkra, az összeset meg kell nyernünk a biztos második hely ellenére is, mert egy vesztes sorozat kétségeket kelthet a csapatunkban, amit nem szeretnénk.”

Mykola Stepanets, a Motor Zaporizzsja vezetőedzője: „Az egész mérkőzésen küzdöttünk, az utolsó támadásunkkal nem voltam elégedett, a többit pedig nem szeretném kommentálni., Büszke vagyok a csapatra a mai teljesítményük után a vereség ellenére is.”

Viktor Kirejev, a Motor Zaporizzsja játékosa: „Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Csalódott vagyok, megérdemeltük volna a győzelmet, de legalább egy pontot, viszont nem volt szerencsénk a végén. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen sokat utaztak, hogy buzdíthassanak bennünket.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged – Motor Zaporizzsja (ukrán) 30-29 (12-15)
MOL-PICK Szeged: Sego – Sostaric 9/3, Canellas, Gaber, Blazevic, Bodó 7, Sigurmannsson 3/3. Csere: Alilovic (kapus), Balogh 1, Maqueda 3, Bánhidi 3, Källman 1, Bombac 3, Zsitnyikov.
Motor Zapirozzsja: Komok – Kubatko 1, Paczkowski 3, Malasinskas 2, Babicsev 5, Puhovszkij 7, Soroka 8/3. Csere: Terekov, Kirejev (kapusok), Kus, Sinkel, Doroscsuk 2, Buinenko, Gyenyiszov 1.

A kilenc győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel rendelkező Szeged jövő szombaton az előző idényben ezüstérmes francia HBC Nantes vendége lesz, a nyolc sikerrel és négy vereséggel álló Telekom Veszprém pedig vasárnap a fehérorosz Meskov Breszt csapatát fogadja a BL csoportkörében

Forrás: Délmagyar/MTI