A vártnál is simábban nyert a Ferencváros

A Ferencváros 17 góllal legyőzte a tabellán harmadik helyezett Érd HC csapatát a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A hazaiak közül Szikora Melinda, Mészáros Rea és a spanyol Nerea Pena, a vendégektől pedig Andjela Bulatovic és Klivinyi Kinga hiányzott sérülés, illetve betegség miatt.

Az érdiek a tizedik percben szerezték első góljukat (5-1), és Bíró Blanka bravúros védéseire alapozva az FTC a folytatásban tovább növelte a különbséget (15-7).

A második félidő elején az Érd irányítóját, Tóth Gabriellát harmadszor állították ki, így már nem térhetett vissza a pályára. A 34. percben már tíz találat volt a Ferencváros előnye, és végül 17 góllal nyert.

A hajrában pályára lépett az FTC 16 éves kapusa, Hadfi Gréta, aki egy héttel ezelőtt a Bajnokok Ligájában egy kivédett hétméteressel mutatkozott be, és ezúttal is voltak jó megoldásai.

A mezőny legeredményesebb játékosa az FTC holland jobbátlövője, Laura van der Heijden volt hat góllal. Honfitársa, Danick Snelder, valamint Schatzl Nadine öt-öt alkalommal volt eredményes.

K&H női kézilabda liga, 21. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Érd HC 32-15 (15-7)
FTC: Bíró, Hadfi (kapusok), Bánfai, Faluvégi 3, Háfra 3, Hornyák 1, Jovanovic 3, Kovacsics 4, Lukács 1, Márton 1, Nagy, Schatzl 5, Snelder 5, Szekeres, Szucsánszki, van der Heijden 6(3).
Érd: Foggea, Janurik (kapusok), Bernát, Domokos,  Gávai 1, Kisfaludy, Kiss 3, Krpez 3(3), Lassource, Moncz 1, Roberts 2, Signate 2, Szabó 2, Tóth 1.

Forrás: MKSZ/MTI