Vaszjunyin: felemás szezonon vagyunk túl

Felemás szezonon van túl Vaszjunyin Artyom vezetőedző szerint a DEAC, amelynek a negyeddöntő jelentette a végállomást a jégkorong Erste Ligában.

Vaszjunyin
Vaszjunyin Artyom

A tréner – aki először vezethetett felnőtt csapatot edzői pályafutása során – kiemelte: kétarcú hónapok vannak mögöttük

„Mindenki láthatta, hogy az eleje kissé szenvedős volt, ám a második fele, december-január környékétől, már sokkal jobban sikerült. Kár hogy nem tudtunk a kezdetektől így teljesíteni, de ennek is megvoltak az okai”

– fogalmazott a klub honlapján.

Elmondta, több olyan játékosuk volt tavaly, aki már februártól nem volt sokáig jégen, és akadtak olyanok is, akikkel nem voltak megelégedve, ezért augusztusban módosították a programot. Szeptemberben sérüléshullám kezdődött, 10-11 játékosukra nem számíthattunk, és az önbizalom is hiányzott a társaságból.

„December vége felé ez megfordult, megérezték a fiúk, hogy bárki ellen tudnak nyerni, és be lehet gyűjteni egy-két nagyobb skalpot. Megjött az önbizalmunk, és ha az alapszakasz utolsó húsz mérkőzését nézzük, ez a csapat a harmadik-negyedik helyen végezhetett volna. Meggyőző teljesítményt nyújtottuk, de ehhez az is hozzátartozik, hogy több csapatnál tapasztalható volt némi visszaesés. Azzal az időszakkal elégedett vagyok, összeállt a társaság és jobbára elkerültek bennünket a sérülések, ha pedig valaki kidőlt, volt, aki a helyére tudott lépni. Azok az emberek, akik adósak voltak a jó játékkal, magukra találtak, úgyhogy a playoffig nem volt okunk panaszra”

– tette hozzá a kijevi születésű Vaszjunyin.

A DEAC az alapszakaszt végül a nyolcadik helyen zárta, így került össze a magyar bajnok FTC-vel, amely 4-1-es összesítéssel búcsúztatta.

Az edző jelezte, hogy a fiatal debreceni hokisok most szembesültek azzal, mi is az a rájátszás

„Sejthető volt, hogy követünk majd el hibákat, de nem gondoltuk, hogy az első három meccsen ilyen sokat. Azokon az összecsapásokon nyolc találatot ajándékoztunk az FTC-nek, holott nem játszottunk rosszul. Ugyanakkor a negyedik mérkőzésen, a Debreceni Jégcsarnokban megvolt a kellő akarat, a küzdeni tudás és az egység a részünkről. Ennek ellenére a statisztikák alapján ott sem mi voltunk a jobbak. A párharc során elégedett voltam az emberhátrányos védekezésünkkel, öt meccsen egyszer tudott előnyben gólt ütni nekünk a liga legjobb emberfóros gárdája. Mi használtuk ki jobban ezeket a szituációkat, ami dicséretes, ehhez kellettek a jó kapusteljesítmények és a játékosok önfeláldozása”

– mondta a DEAC negyvenéves trénere, aki játékosként tagja volt a szapporói feljutást kiharcoló magyar válogatottnak.

A szezon végeztével a szakmai stáb tárgyal a játékosokkal, és próbálják megtartani azokat, akiket szeretnének

„Nyilván lesz változás a keretben, lehet, kicsit nagyobb jövés-menés előtt állunk, mert némileg változtatunk a koncepción. Ez azonban még nagyon hosszú folyamat, most tesszük meg a kezdő lépéseket. Április végéig lesz jegünk, úgyhogy edzeni fogunk a csarnokban. Nyáron valószínűleg hathetes száraz felkészülést tartunk, ez ugyan még tervezés alatt van, de sok üresjárat nem lesz”

– mondta Vaszjunyin.

A csíkszeredai Asuchak egymeccses eltiltása

Fejre irányuló támadás miatt egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott Spencer Asuchak, az SC Csíkszereda kanadai jégkorongozója, aki így nem lép pályára az Erste Liga péntek (ma) esti elődöntőjében a magyar bajnok Ferencváros ellen.

A liga fegyelmi bizottságának péntek délelőtti döntése szerint Asuchak a Budapest JA elleni szerdai negyeddöntő hatodik mérkőzésének negyedik percében vállával az ellenfél játékosának fejének ütközött. A Budapest JA hokisa nem tudta megvédeni magát.

„Az ütközést végrehajtó játékos felelőssége felmérni, hogy ellenfele milyen testhelyzetben tartózkodik, az ütközéséért felelősséggel tartozik” – áll az indoklásban.

A légiós végleges kiállítást kapott a káposztásmegyeri meccsen, csapata hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást.

Az FTC-Csíkszereda és a Brassó-Gyergyó elődöntő pénteken (ma) rajtol, a párharcok az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.

Forrás: DEAC / MTI