Donna Vekic egy lépésre nyolcadik fináléjától

Magyar idő szerint péntek hajnalban dőlt el, ki lesz a negyedik elődöntős az acapulcói női tenisztornán.

Donna Vekic

A kanadai Bianca Andreescu két szettben, 7:6, 6:1 arányban gyűrte le a hetedik kiemelt és a világranglistán 31 hellyel jobb pozíciót elfoglaló Csenget. Az első játszma első 5 gémjében nem vesztett adogatójátékot a kanadai, sőt kétszer brékelte is ellenfelét. A hatodik játékban azonban Cseng visszabrékelt, aztán hozta saját szervagémjét, majd egy újabbat vett el Andreescutól. Ezzel 4:4-re egyenlített a kínai, és fej-fej mellett haladtak egészen végig, így tiebreakre került sor. A rövidítésben végül a kanadai kerekedett felül, és be is húzta a szettet.

A második játszmában a kanadai hozta összes szervagémjét, kettőt pedig ellenfelétől is elvett. 5:1-nél ő adogatott, és a kínai nem is tudott megálljt parancsolni neki: Andreescu harmadik meccslabdáját kihasználva zárta le a mérkőzést és küldte haza a Babos Timit búcsúztató Csenget.

A harmadik kiemelt Donna Vekic a nyolcadik kiemelt Johanna Konta legyűrésével jutott a legjobb négy közé, míg a torna ötödik kiemeltjeként pályára lépő Sofia Keninnek Viktorija Azarenka legyőzése, Yafan Vangnak pedig a Haddad Maia felett aratott diadal hozta meg az elődöntős helyet.

A horvát Vekic idén az Ausztrál Openen Kristina Mladenovic legyőzése után megpeletésre kikapott egy szabadkártyás ausztrál lánytól. Az eszéki lány Szentpéterváron vigasztalódott, ahol a negyeddöntőben legyőzte az első helyen kiemelt Vera Zvonarjovát, végül a fináléban a holland Kiki Bertenstől kapott ki 7:6, 6:4 arányban.

A 22 éves teniszezőnő 2014-ben Kuala Lumpurban, míg 2017-ben Nottinghamben aratott tornagyőzelmet, 2012 és 2018 között öt döntőt veszített el.