Venus Williams ismét a legjobb nyolc között

Venus Williams_440Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság második hetében a nők között már kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

A felső ágon három párharcban is csak döntő szettben dőlt el a továbbjutás, az első helyen kiemelt Serena Williams szetthátrányból fordított a spanyol Garbine Muguruza ellen, míg Dominika Cibulkova a második szett elvesztése után nyert Victoria Azarenka ellen.

Az idősebb Williams lány ellenfele a 6. helyen kiemelt Agnieszka Radwanska volt, Venus jól kezdett, ám a második játszmában megtorpant, amit azonnal kihasznált a lengyel teniszezőnő. Óriási fordult a kocka a döntő szettben, amit simán behúzott a 34 éves amerikai játékos. Venus Williams Grand Slam tornán utoljára 2010-ben Wimbledonban jutott be a legjobb nyolc közé, Melbourne-ben szintén öt éve volt utoljára negyeddöntős.

A következő körben Venus Williams ellenfele Madison Keys lesz. A két játékos mindössze egyszer játszott egymás ellen, 2013-ban Charlestonban 6:4, 6:4 arányban nyert az akkor még csak 18 éves lány ellen. Érdekesség, ha mindkét Williams lány veszi a következő akadályt, akkor az elődöntőben Serena és Venus egymás ellen léphet pályára.

Tavaly a montreáli torna elődöntőjében meglepetésre Venus nyert 6:7(7), 6:2, 6:3 arányban húga ellen. Ők ketten amúgy összesen 25 WTA mérkőzésen játszottak egymás ellen, ráadásul mind a négy Grand Slam tornán játszottak vívtak már egymás ellen döntőben. Az Ausztrál Open 2003-as fináléjában Serena Williams 7:6(4), 3:6, 6:4 arányban nyert. GS-torna elődöntőjében utoljára Wimbledonban léptek fűre 15 évvel ezelőtt, a 2000-es elődöntőt Venus nyerte meg 6:2, 7:6(3) arányban.

Az alsó ágon többé-kevésbé borítékolható a második és a harmadik helyen kiemelt Marija Sarapova és a román Simona Halep elődöntője.