Vereség Dániától is

Görbicz Anita. Foto: Rasmus Terkelsen

A második mérkőzésén is kikapott a magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon. Montenegró egy góllal legyőzte Csehországot.

A hétfői első fordulóban a magyarok 27-22-es vereséget szenvedtek az esélytelenebb csehektől, míg a dánok egy góllal verték a montenegróiakat.

Délután utóbbiak legyőzték a cseheket, most pedig Rasmussen éppen honfitársai ellen vezényelte csapatát. A dánok a papírforma alapján a kvartett legerősebb alakulata, így aztán fokozottan nehéz helyzetben volt a magyar csapat, amelyből sérülések miatt eleve sok alapember hiányzott.

Triscsuk Krisztina. Fotó: Rasmus Terkelsen

Eleinte felváltva estek a találatok, a dánok vezettek, a magyarok egyenlítettek, ám emberelőnyben nem sikerült megtörni a ritmust. Negyedóra után 4-3-ra vezettek az északiak, Szekeres Klárát pedig kiállították, és ekkor volt először kétgólos a különbség. A magyar csapat hét percig nem szerzett gólt, ám a viszonylag jó védekezés miatt nem szakadt le.

Rasmussen időt kért 6-3-as dán előnynél a 17. percben, és ettől, illetve a cseréktől hatékonyabbá vált a támadójáték is. A 20. percben már 8-7 volt az állás, és Görbicz Anita egyenlített volna, ám büntetője során rálépett a hétméteres vonalra. A folytatásban akadozott a dán gépezet is, ők is próbálták rendezni a sorokat, és végül 12-10-zel vonult el pihenőre.

Kovács Anna. Fotó: Rasmus Terkelsen

Jól kezdték a magyarok a második félidőt, ismét az egyenlítésért harcoltak, ám Görbicz megint büntetőt hibázott. A fontos pillanatokban mindig a megremegett a játékosok keze. Nem jött a fordulat, és ezért a 43. percben 15-13-es dán előnynél Rasmussen megint időt kért. Azonban a rivális még tudta fokozni az iramot, és 19-15-re elhúzott.

Sok volt a hiba, így tíz perccel a vége előtt, 20-17-nél át kellett beszélni a hajrára vonatkozó kapitányi intelmeket. Görbicz a harmadik hétméteresét is elrontotta, ráadásul a csapat megint percekig nem szerzett góltt. Szekeres megkapta a harmadik kiállítását, így a védelem oszlopa már nem jöhetett vissza.

Klivinyi Kinga. Fotó: Rasmus Terkelsen

Fogcsikorgatva küzdött a magyar válogatott, Triscsuk Krisztina azonban szintén büntetőt hibázott, majd egy újabb lövése is célt tévesztett.

Kim Rasmussen az M4 Sportnak elmondta: a védelem ugyan jó volt, de sok hibával játszott a csapat.

„Szoros mérkőzésen sok volt a hiba, és ezt nem szabad. Sok lehetőséget kihagytunk, és nehezen tudtuk áttörni a dán védelmet. Ráadásul még négy büntetőt is kihagytunk. Montenegró ellen fel fogunk készülni, és jó, hogy a saját kezünkben van a sorsunk.”

A mostani vereség azt jelenti, hogy a magyarok csak akkor juthatnak tovább, ha pénteken legyőzik a montenegróiakat, de nem mindegy, milyen különbséggel. Ha négy vagy több góllal nyer a Rasmussen-csapat, akkor biztos középdöntős. Ennél kisebb különbségű győzelem akkor érne középdöntőt, ha a csehek pontot szereznek a dánokkal szemben. Az esetleges pénteki döntetlen és a vereség a magyarok búcsúját jelentené.

Kisfaludy Anett. Fotó: Rasmus Terkelsen

Női kézilabda Európa-bajnokság

C csoport (Malmö):

Dánia – Magyarország 23-19 (12-10)
Gól: Stine Jörgensen 5, T.O. Jensen 3, A.M. Hansen 3, S.B. Nielsen 3, Haugsted 2, Tranborg 2, Woller 2, Dornonville de la Cour 1, Fisker 1, Spellerberg 1, ill. Görbicz Anita 6, Kovács Anna 5, Triscsuk Krisztina 3, Kisfaludy Anett 2, Bódi Bernadett 1, Hornyák Dóra 1, Klivinyi Kinga 1.

Csehország – Montenegró 27-38 (12-13)
Gól: Michaela Hrbkova 6, Petra Ruckova 5, Jana Knedlikova 4, Veronika Malá 4, M. Jerabkova 3, I. Luzumova 3, K. Kordovska 1, A.S. Setelikova 1, ill. Djurdjina Jaukovic 7, Majda Mehmedovic 7, A. Klikovac 3, E. Ramusovic 3, I. Grbic 2, D. Malovic 2, D. Ujkic 2, J. Despotovic 1, S. Lazovic 1.

Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Csehország 2 (54-50), 3. Montenegró 2 (49-49), 4. Magyarország 0

D csoport (Helsingborg):

Románia – Oroszország 22-17 (11-9)
Gól: Cristina Neagu 7, Eliza Iulia Buceschi 7, Geiger 2, Iuganu 2, Pintea 2, Manea 1, Udrstolu 1, ill. Ljudmilla Posztnova 4, Darija Dmitrijeva 2, Anna Vjahireva 3, Szamokina 2, Szeny 2, Bobrovnyikova 1, Gorsenyinsz 1, Kozsokar 1.

Horvátország– Norvégia 16-34 (9-15)
Gól: Andrea Penezic 4, Nemaskalo 3, Debelic 2, Krsnik 2, Zadravez 2, Basic 1, Maric 1, Posavec 1, ill. Marit Malm Frafjord 6, Nora Mörk 5, Sanna Charlotte Solberg 5, S.B. Oftedal 4, E.H. Arntzen 4, C. Herrem 4, V. Kristiansen 3, A. Kurtovic 3.

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Románia 2 (43-40), 3. Oroszország 2 (49-48), 4. Horvátország